Андрій Бойчук: Творчість Василя Стефаника є однією із найяскравіших сторінок української літератури, її окрасою та гордістю

Автор: Єва Жасминова

14 May, 2021 18:23

Поділитись публікацією
Андрій Бойчук: Творчість Василя Стефаника є однією із найяскравіших сторінок української літератури, її окрасою та гордістю
Сьогодні минає 150 років від дня народження Василя Стефаника – відомого письменника та новеліста.

З цієї нагоди на його батьківщині у селі Русові на Снятинщині відбулися урочистості, на які завітали голова обласної державної адміністрації Андрій Бойчук, голова обласної ради Олександр Сич, Генеральний консул України у м. Краків (Республіка Польща) Вячеслав Войнаровський, правнук новеліста Василь Стефаник, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, науковці, письменники, літературознавці та поціновувачі творчості Василя Стефаника.

Учасники дійства відвідали Літературно-меморіальний музей, садибу, де проживав новеліст, взяли участь у поминальній панахиді. За словами очільника Прикарпаття, творчість Василя Стефаника є однією із найяскравіших сторінок української літератури, її окрасою та гордістю.
«Василь Стефаник є совістю нашого народу; письменник вийшов з народу, жив для народу, писав для народу – тому ми маємо пам’ятати про свого велета думки», – підкреслив Андрій Бойчук.
У виступах гостей свята наголошувалося, що письменник чи не найглибше знав людську душу, гучно і яскраво формулював всі таємниці психології душі людини. І мало хто може зрівнятися зі силою слова Василя Стефаника. Сьогодні на найвищому пагорбі, де колись стояв замок боярина Руса, похований Василь Стефаник. Це Русівський акрополь, куди йдуть і йтимуть люди, поки житиме народ, який зродив співця селянської душі, куди сьогодні прийшли чимало людей, щоб вшанувати величного земляка, знаного новеліста та громадського діяча. У рамках урочистостей відбулася церемонія вручення Стефаниківської премії та передача експонатів для музею.