Андрій Корнієнко, голова Івано-Франківського УДАРу: «Особисті амбіції мають бути відсунуті на задній план, коли стоять питання державної ваги»

Автор: Вадим Войтик

29 Чер, 2014 13:16

Поділитись публікацією
Андрій Корнієнко, голова Івано-Франківського УДАРу: «Особисті амбіції мають бути відсунуті на задній план, коли стоять питання державної ваги»

Останнім часом в Івано-Франківську знову заговорили про «розкол» в лавах місцевого осередку партії УДАР. Причиною таких розмов стали непорозуміння, які виникли під час конференції міського осередку, на якому було вибране нове керівництво. З новим керівництвом не може, начебто, змиритися «група Юрія Солов’я» (Соловей очолював міський УДАР, але був виключений із партії), і говорить про «рейдерське» захоплення партії. Про непросту конференцію, протистояння і перспективи партії Галка поговорила з новим керівником міського УДАРУ Андрієм Корнієнком.

Читайте також: Майже два десятки нагород здобули франківські тхеквондисти на Кубку світу у Словенії (ФОТО)

– 20 червня відбулася конференція міської партії УДАР, яка пройшла зі скандалом. Кажуть, що на конференцію не були допущені всі члени політради партії та представники всіх первинних осередків. Чи відповідає ця інформація дійсності?

– Було прийнято рішення ради обласної організації про проведення конференції. Відповідно було повідомлено про час, місце проведення та квоти делегатів від первинних осередків. На сьогоднішній день в місті Івано-Франківську зареєстровано сім первинних осередків партії УДАР, які делегували по чотири делегати на дану конференцію, і плюс чотири делегати було запрошено від обласної організації. Всього 32 делегати, які включили практичну всю політраду, діючу на момент ведення конференції.

23 делегати зареєструвалися, вісім із них чомусь відмовились від реєстрації і відмовились заходити в зал для проведення конференції. Тим не менше кворум був, всі питання порядку денного були розглянуті, рішення. Які були прийняті, відповідають Статуту партії та законодавству України.

– На конференції були присутні члени семи первинних осередків. За словами Дениса Іваненка, який називає себе головою контрольно-ревізійної комісії міського осередку, насправді є більше 30 первинних осередків, а ті сім, члени яких були представлені на конференції, були зареєстровані за кілька днів до самої конференції. Таким чином, начебто заздалегідь планувалося «сфальсифікувати» рішення конференції.

– Важко назвати фальсифікацією факти ті, які відповідають законодавству, які здійснені у відповідності до всіх вимог діючого законодавства. Стосовно того, що заявляє Денис Іваненко, він, дійсно, був головою ревізійної комісії до моменту проведення конференції.

У мене зустрічне виникає питання, чому два роки існувала міська організація із попереднім керівництвом в тому числі із Денисом Іваненком, і чому не було жодного первинного осередку зареєстровано, то це питання до керівництва попереднього.

Ми повинні працювати виключно в правовому полі, бо самі розумієте, може зібратися ще декілька людей, які скажуть, що вони організували певні осередки, і так само будуть називатися членами партії УДАР. Є Статут, є закон України, є порядок реєстрації первинних осередків та правове поле, в якому потрібно рухатися не зважаючи на те, хто в якій політичній силі чи якою громадською діяльністю займається.

– Денис Іваненко говорить про те, що паралельно була скликана так звана «альтернативна конференція». Наполягає , що саме там було обрано керівництво міського осередку більшістю голосів. Вони начебто надіслали лист до керівних органів партії, зокрема до Романа Чернеги, з проханням скликати збори партії, щоби там переобрати керівний склад партії. Чи уже надходив такий лист і чи будуть скликані збори?

– На рахунок тих листів, які надіслані до народного депутата Романа Чернеги, я не можу коментувати, бо я не веду його кореспонденцію. Можливо, і направляли, вони будуть розглянуті. Конференція – це є відповідна інституція, яка має певні свої повноваження, має правила роботи, має компетенцію і на ту конференцію, яка була проведена, на якій відповідно були обрані всі керівні органи, були делеговані делегати у відповідності до протоколів засідань. Вони мають певні повноваження приймати ті чи інші рішення згідно Статуту партії. І такі рішення були прийняті, повноваження даних делегатів були підтверджені мандатною комісією.

Крім того, необхідно зауважити, для того, щоби була обрана керівником партійного осередку та чи інша особа на неї по Статуту партії необхідно подати подання вищестоящої партійної організації, в даному випадку – радою обласної організації. Тому саме таке подання і було подане на конференцію на претендента Корнієнка Андрія. Всіх інших подань, всіх інших претендентів не існує в природі. В принципі обрати можуть, група людей може зібратися, обрати будь-кого і назвати, що він є керівником, але це не буде відповідати дійсності.

– Тобто їх вимога про те, щоб скликати збори і на зборах обрати керівництво міського осередку задоволена не буде?

– Рішення може приймати конференція або збори членів партії. Для того, щоби провести збори, відповідно, є також процедура. Однозначно, що члени партії мають право зібратися, звернутися до ради міської організації з вимогою провести збори і розглянути ті чи інші питання. Для скликання зборів потрібна певна кількість від зареєстрованих членів партії. Якщо така кількість буде зібрана, якщо такі питання будуть підніматися, то, звичайно, у встановленому законодавством порядку та й у відповідності до Статуту, дані вимоги будуть розглянуті, по них будуть прийняті рішення.

Наша партія вона є демократичного типу, вона працює, намагаючись стати на бік більшості людей. Необхідно розуміти, що є правила, по яких людина, якщо вона стала членом партії, вона зобов’язана знати Статут партії і дотримуватися Статуту партії, і дотримуватися партійної дисципліни та своїми діями не вчиняти жодних дій, які направлені на завдання шкоди репутації партії. От і все, це є першочергове. Тому, якщо будуть відповідні звернення у відповідності до Статуту партії, то, звичайно, вони будуть розглянуті, по них будуть прийняті рішення.

– Група партійців, назвемо її умовно «Солов’єва» група, говорить  про «рейдерське» захоплення партії. Наскільки вони можуть собі дозволяти робити такі заяви, адже не стоять у витоків партії?

– Це важко коментувати. Називати рейдерами людей, які створили, які розвинули, які працюють і які планують працювати і розвивати дану структуру, це абсурд. Це нісенітниця. Гарне слово, можливо, хотілось, щоб воно було використано. Але воно в даному випадку застосовано не за призначенням.

Задача людей, які на жаль, були присутні на конференції, зірвати конференцію, не допустити людей і вчинити скандал. Хтось з чимось не може змиритися, не погоджується і це їхнє право, але повторюсь, людина, яка є членом партії і вступила до лав партії, вона зобов’язана дотримуватися партійної дисципліни та Статуту партії.

Якщо не подобається дана політична сила, то логічно, що людина має право покинути її і дальше критикувати її чи здійснювати інші дії, але вже не будучи членом партії. А знаходитися в лавах і вчиняти дії, які завдають шкоди репутації, я вважаю неприпустимим.

– Тобто можна вважати, що ті люди, які були виключені з партії, Соловей, наприклад, він хоче тримати партію під контролем. Він не може змиритися із тим, що його виключили?

– Я не знаю, що думає та чи інша особа. Але я просто розумію, що, напевно, є якась мотивація, тому що в той час, коли люди намагаються об’єднатися, коли намагаються боротися з сепаратизмом і направити свої дії на об’єднання, зі сторони тих людей відбувається бажання навпаки розколоти, розхитати, створити якісь інциденти. Хоча я думаю, що їм це не вдасться, як і до цього часу не вдавалося. Хоча такі спроби були.

Наголошую, що партія УДАР в місті Івано-Франківську – це є єдина монолітна сила. Вважаю, що так звані протистояння хоча, я не вважаю це протистояннями, це якісь певні непорозуміння, вони вже, напевно, завершилися, і партія УДАР продовжує працювати якісно в місті Івано-Франківську з тим колективом, який фактично працював від моменту створення, який працював і на виборах в 2012 році, і на виборах Президента України, і буде працювати на наступних виборах і втілюватиме ті ідеї, декларовані партією УДАР в центральних органах і на місцях.

– Ви надзвичайно толерантно висловлюєтесь стосовно опонентів, а вони говорять про те, що нове керівництво партії на чолі з Романом Чернегою просто розглядають УДАР, як бізнес-проект і, наприклад, хочуть продавати місця у списках партії.

– Такі заяви характеризують виключно особисті якості тих чи інших людей. Я не вважаю, що потрібно коментувати необґрунтовані заяви, вони будуть йти на користь партійної організації. Це їхня думка, якщо вони так вважають, це їхнє право. Якщо їм не подобається цей проект, вони мають повне право покинути нашу партію і йти собі туди, куди вони собі дальше рухаються. Можливо, їх цікавлять інші напрямки.

Зрозумійте, позиція як і наша, так і лідера в цілому, що особисті амбіції мають бути відсунуті на задній план, коли стоять питання державної ваги. Це було зроблено і лідером, це відбувається і в нашій організації. Ще нічого не відбулося, а вже піднімається питання якихось місць на виборах. Це питання у нас ще взагалі не розглядалось. Ще не були призначені вибори до місцевих рад, питання участі в виборах у нашій організації на дану хвилину ще не розглядається.

– Ще є одне незрозуміле особисто для мене питання по проведенню конференції. Була заява про те, що група «Солов’я» на конференцію привела з десяток хлопців спортивної статури, які мали посприяти тому, щоби конференція була зірвана. У свою чергу Іваненко заявив, що то Ви замовили послуги охоронного агентства. То чиї були ті хлопці «спортивної статури»?

– Жодних хлопців, жодної охорони ні міська, ні обласна організація не наймала. В нашій структурі немає ніяких охоронних фірм, ні силових структур, які можуть вчиняти ті чи інші дії. Були присутні члени партії, в тому числі і делегати, які здійснювали реєстрацію делегатів, члени мандатної комісії. Прийняти участь в конференції могли особи, які були делеговані, які зареєструвалися і отримали мандат.

Інші особи на конференції просто не мали права знаходитись. Люди ж бачили, з якою метою хотіли прорватися та група осіб, більшість із них не була відома нам, навіть не знаємо, хто вони такі були. Тому і виникла думка така, що можливо, замовили з тим, щоби прорватися і зірвати конференцію.

Партія Удар, Росипайло Ігор, Андрій Корнієнко_0001

– Чи справді отримав побиття фотожурналіст Юрій Рильчук?

– Я дізнався про цю інформацію з новин, що пан Рильчук отримав якісь ушкодження. Я переглядав той самий відео матеріал, бачив, що він так само приймав активну участь в штовханині і, можливо, десь був зачеплений. З нашого боку ніяких дій стосовно нього не вчинялося і не могло вчинятися. Зрозумійте, ми не нападали, в нас не було мети нікому завдати будь-якої шкоди фізичної чи моральної. Стояла лише одна ціль, щоби були дотримані всі норма права. Ну якщо виниклу така ситуація із паном Юрієм, то мені шкода, що так сталося. Я надіюсь, що більше такого не буде.

– Які будуть Ваші перші кроки на посаді очільника міського осередку партії. Яким чином Ви плануєте її розвивати?

– Першочерговими завданнями стоїть питання в стабілізації ситуації, про те, щоби більше не виникало таких розмов, про які ми зараз з Вами спілкуємося. Партія є, і буде монолітною, спокійною, ефективною. Ми запрошуємо до співпраці активістів міста Івано-Франківська, які готові проявити свій досвід, знання, вміння і бажання змінити ту чи іншу систему у місті і в державі. Ми відкриті, ми запрошуємо до співпраці. Якщо люди хочуть і мають бажання балотуватися  в депутати в місцеві ради, можливо, і до Верховної Ради на відповідних округах, ми будемо розглядати кандидатури з ними співпрацювати. Думаю, що ефективно і якісно ми зможемо змінити систему управління в Івано-Франківську.

– Якщо припустити, що восени все ж будуть вибори до міських рад, то чи буде партія приймати в них участь, і на які результати очікує, адже на минулих місцевих виборах до Франківської міськради пройшло лише два депутати від УДАРУ.

– Однозначно, що партія УДАР ставила і ставить високі планки, високі цілі. В 2010 році, коли ми отримали два депутати до Івано-Франківської міської ради, два депутати до Івано-Франківської обласної ради, то на той момент це також було велике досягнення, бо про партію УДАР тоді взагалі ніхто не чув і не розглядав її як серйозну організацію.

В наступних місцевих виборах, я думаю, що ми будемо лідерами і переможцями цих перегонів. Стосовно того які відсотки чи яка кількість, це важко говорити, так як ми ще не знаємо, яка буде система виборів чи це буде повністю мажоритарна, чи це буде змішана система, від цього буде залежати і наша кампанія і відповідно і наш результат.

– А успіх буде пов’язано з тим, що УДАР вважається тепер пропрезидентською партією?

– Успіх буде пов’язаний з тим, що в УДАРІ працювали і працюють ефективні люди, які мають бажання і втілюють ці бажання змінити діючу систему. Ми отримуємо більшу підтримку в першу чергу тому, що УДАР є послідовною силою і ті зобов’язання, і ті обіцянки, які УДАР бере на себе, вони дотримуються і будуть надалі дотримуватися.

– Зараз поговорюють про те, що Роман Чернега може стати головою Івано-Франківської ОДА, оскільки УДАР і Петро Порошенко підтримують один одного. Чи може бути таке, що Роману Чернезі запропонують цю посаду?

– Якщо Роману Чернезі  буде запропонована така можливість попрацювати, я думаю, це не буде залежати від того, чи він є лідером обласного осередку даної партії. Вважаю, що в першу чергу має бути прив’язка до особистих, ділових і моральних якостей. Якщо йому буде запропоновано, я буду вважати, що це доволі достойна кандидатура, і він впевнено справиться зі всією роботою.

– Як ви ставитися до мирного плану Петра Порошенка. Його багато критикують, адже уже видно, що він уже далеко не мирний, є нові жертви, є збитий військовий літак Мі-8.

– Зрозумійте, настільки непросте завдання стоїть перед Президентом на сьогоднішню хвилину, тому що, дійсно, триває війна, яка не сьогодні почалася і, звичайно, дуже хотілося би, щоб наступив ранок і все – війна припинилася. Так не вийде і це треба розуміти. План Порошенка, він – дієвий. На жаль, інша сторона його не приймає. Хоча я переконаний, що він буде виконаний. Висловлюю сподівання, що це відбудеться в найближчий час, але це дуже не просте завдання. Кроки там прописані правильні єдине, що інша сторона не дотримується цього плану.

– А ви особисто як вважаєте, варто і далі вести перемир’я чи все ж повернутися до жорсткого АТО?

– Я вважаю, що будь-яка війна – це є страшна біда, і вона повинна бути припинена. Однозначно, з терористами не можливо домовлятись, можна домовитись з людьми, які на них впливають. Але напевно, що таких людей на сьогоднішню хвилину уже і не існує. Терористи, які знищують військових, нападають на мирне населення, з ними однозначно, треба боротис,я і АТО треба завершувати. Але якщо є можливість вирішити мирним шляхом, то таку можливість не можна упускати.

Новини Івано-Франківська