Андрухович вважає, що треба провести референдум на Донбасі після перемоги українських сил

Автор: Людмила Баран

29 Jun, 2014 11:47

Поділитись публікацією
Андрухович вважає, що треба провести референдум на Донбасі після перемоги українських сил

Відомий письменник з Івано-Франківська стверджує, що Україна мусить взяти під контроль всі міста і села на Сході. А після цього налагодити на Донбасі нормальне мирне життя і запропонувати тамтешньому населенню референдум.

Читайте також: Юрій Андрухович може отримати звання почесного громадянина Івано-Франківська

“Будь-яке соціологічне опитування показує вкрай низьку підтримку прозахідного курсу на Донбасі. До того ж, ця підтримка, здається, має тенденцію до подальшого зниження, вона прямує до нуля. Цю соціологію загалом підтверджують щоденні новини з Донбасу, розвиток подій в сторону загострення і ескалації. Зберегти Донбас у складі України можна лише ціною фатальних для нашого європейського майбутнього поступок. В черговий раз задобрювати Донбас доведеться дійсно по-крупному. Так, зберегти Донбас в Україні все ще можна, але це буде така Україна…”, – розповів Юрій Андрухович в інтерв’ю ZN.UA.

“Відділення Донбасу від України (якщо до нього все-таки дійде) мало б створювати враження, що ми його не втратили, а позбулися від нього. Для цього АТО (чи як там надалі називати цю по суті війну) повинна бути успішною. Україна повинна перемогти, повністю взявши під контроль всі міста і селища, і села, і дороги, і магістралі, і все-все-все. Причому демонстративно, під синьо-жовтим прапором.

І тільки після цього, налагодивши на Донбасі нормальне мирне життя , запропонувати тамтешньому населенню референдум, де чесно, не заграючи з ним і не замилюючи вкотре йому очі, підкреслити ключові моменти, які Донбас особливо дратують: українську мову як єдину державну, європейську та євроатлантичну інтеграцію (ЄС і НАТО, відповідно). Чи приймаєте таку Україна -говорите на референдумі “так” і залишайтеся з нами не приймаєте – ми вас відокремлюємо “, – підкреслив письменник.

Андрухович також запропонував ліквідувати Донецьку і Луганську області в їх нинішніх кордонах, щоб зберегти в Україні північ Луганщини та південь Донеччини, контрольовані силами АТО.

“Важливо пам’ятати про неоднорідність цього регіону і врятувати в ньому все, що за Україну і з України”, – підкреслив письменник.