Ангіна: симптоми та ефективне лікування

28 Гру, 2023 19:17

Поділитись публікацією
Ангіна: симптоми та ефективне лікування

Ангіна вважається однією з найпоширеніших інфекційних хвороб, яка вражає верхні дихальні шляхи. Та перш ніж обрати ліки від ангіни, варто дізнатись, що це, які має симптоми та як лікується. Сподіваємось, в пригоді стане наша стаття.

Що таке ангіна

Ангіна, або гострий тонзиліт — це  інфекційне захворювання, спричинене різними мікроорганізмами, такими як бактерії (стрептококи, стафілококи) та віруси. Передусім ангіна впливає на верхні дихальні шляхи, зокрема, на мигдалики. Симптоми ангіни здатні погіршувати якість життя та викликати дискомфорт. А без належного лікування ангіна може стати причиною не лише пригніченого самопочуття, а й різних ускладнень. Мова насамперед про розвиток хронічних захворювань, негативний вплив на роботу серця та нирок тощо.

Є декілька видів ангіни. Найпоширеніші з них — гнійна, фолікулярна та лакунарна. Гнійна ангіна викликається бактеріями чи вірусами. Характерна її ознака — наявність гнійних відкладень на поверхні мигдаликів. Фолікулярна ангіна названа так через фолікули, котрі утворюються в тканинах мигдаликів. Лакунарній ангіні, відповідно, властива поява гнійних відкладень у лакунах — заглибинах та отворах в мигдаликах. В цьому вона дуже схожа на гнійну ангіну.

Кожен вид ангіни здатен викликати біль у горлі, підвищену температуру та погіршене самопочуття. Тому важливо звернутись до лікаря за перших симптомів.

Симптоми ангіни

Симптоми ангіни можуть різнитись в залежності від виду. Разом з тим до основних симптомів ангіни належать:

  • підвищена температура (лихоманка),
  • больові відчуття під час ковтання, споживання їжі,
  • присмак гіркоти та металу у роті,
  • відчуття пересихання в горлі,
  • розлади роботи шлунку (діарея чи блювота),
  • слабкість у мʼязах і суглобах,
  • головний біль,
  • слизова оболонка горла червона та набрякла,
  • збільшення мигдаликів,
  • біль у вухах,
  • сухий кашель.

Варто зазначити, що на початках ангіну легко сплутати із застудою. В будь-якому випадку слід звернутись для лікаря задля діагностики та отримання ефективного лікування.

Лікування ангіни

Зазвичай лікування ангіни включає в себе вживання лікарських засобів. Разом з тим, на початкових стадіях ангіни можна звернутись до льодяників, вітамінів, антисептичних спреїв і гарячого чаю з медом або лимоном. Це допоможе зменшити запалення, знизити обсяг бактерій та вірусів та знизити больові відчуття в горлі.

Більш серйозні ліки від ангіни призначаються лише лікарем. Позаяк він враховує індивідуальні особливості вашого організму, вид ангіни, протипоказання та супутні фактори. В такому разі самолікування може бути шкідливим. Зазвичай для лікування ангіни призначають такі препарати:

Антибіотики. У разі, якщо ангіна спричинена бактеріями, наприклад, стрептококами, призначається курс антибіотиків. Зокрема, такі як пеніцилін або амоксицилін. При лікуванні антибіотиками важливо пройти повний курс, навіть якщо симптоми суттєво поліпшились. Поставити курс на паузу може тільки лікар.

Протизапальні та знеболювальні препарати. Ці ліки від ангіни направлені на покращення симптомів. Також вони незамінні для зменшення набряклості, температури та болю в горлі. Як правило, діючими речовинами в них виступають ібупрофен і парацетамол.

Важливо памʼятати, що лікування ангіни вимагає комплексного підходу. Не менш важливим за ліки є відпочинок, споживання вітамінів, дотримання правил гігієни та слідування рекомендаціям лікаря.

ПРОМО

самолікування