Аномалії матки: як їх виявляють – розповідає франківська лікарка-УЗД Наталія Урсакі (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

05 Чер, 2024 15:31

Поділитись публікацією
Аномалії матки: як їх виявляють – розповідає франківська лікарка-УЗД Наталія Урсакі (ФОТО)

Аномалії геніталій, зокрема матки, включають різноманітні відхилення в структурі та функціонуванні органу. Ці аномалії можуть призводити до проблем із фертильністю, перебігу вагітності та іншими ускладненнями. Саме вчасна та правильна діагностика відіграють важливу роль у лікуванні патологій, якщо це потрібно.

Читайте також: Доброякісні пухлини жіночих статевих органів: про діагностику та лікування розповідає франківська гінекологиня Ірина Ожгевич (ФОТО)

Для читачів “Галки” лікарка-УЗД лікувально діагностичного центру “Мед-Атлант” Наталія Урсакі розповіла, коли зʼявляються аномалії генітального тракту, які є найпоширенішими та як ці патології діагностують.

– Що таке аномалії генітального тракту?

– Це різні порушення анатомічної структури будови матки, що виникли на етапі внутрішньоклітинного розвитку. Інколи вони викликають різні функціональні розлади репродуктивної функції у жінок. Але і є випадки коли жінок взагалі може нічого не турбувати, і тому вони зовсім не знають про зміни у своєму організмі.

– Як багато жінок мають такі аномалії?

– Років 10-15 тому – це не було так розповсюджено, але з роками й прогресією медичного обладнання, такі патології можна побачити та виявити набагато частіше.

– Ці зміни в організмі від народження, чи вони можуть зʼявитися впродовж життя?

– Так, ці зміни закладаються ще внутрішньоутробно, і причиною є шкідливий вплив на плід під час виношування вагітності. Важкість таких аномалій залежить від того, на якому терміні вагітності вони виникли.

– З вашого досвіду, які аномалії генітального тракту найпоширеніші?

– Найчастішими є перегородки в матці, однорога та дворога матка.

Внутрішньоматкова перегородка – це перетинка з фіброзної або м’язової тканини, яка ділить матку на дві половини. 

Однорога матка – це коли розвивається одна половина матки. У жінок з однорогою маткою підвищений ризик ендометріозу, непліддя, передчасних пологів, неправильного положення плоду, порушення родової діяльності. 

Дворога матка – це зміна анатомії органу. Така матка має вигляд серця ♥️. Анатомічно у ній є дві порожнини. Ці аномалії проявлятимуться по-різному – починаючи від безсимптомних випадків і закінчуючи комплексним впливом на зачаття та виношування малюка.

– Як діагностують ці зміни? 

– Потрібно прийти на УЗД до спеціаліста, який володіє технікою тривимірного сканування в гінекології.

– Чому звичайне УЗД не дозволяє побачити нетипову форму матки?

– Є такі аномалії, які ми можемо побачити й на звичайному 2D вимірному скануванні. Але наша клініка вже довший час використовує обʼємні тривимірні датчики, що дає можливість виводити матку в обʼємному вигляді, і це дає змогу лікарю побачити зміни краще, ніж зображення в 2D.

– Розкажіть про переваги УЗД-обстежень у «Мед-Атлант»?

– Перевагою є висококваліфіковані лікарі, які постійно здобувають і вдосконалюють свої знання, а також сучасні УЗД-машини Voluson. Саме ця апаратура визнана у світі найкращим обладнанням в діагностиці жіночого та репродуктивного здоровʼя.

– Поділіться цікавим випадком з вашої практики.

– Цікавий випадок я нещодавно опублікувала на своїй сторінці у Facebook – про рідкісну патологію у молодої дівчини. Називається вона ACUM – це додаткова порожниста пухлина матки, частіше розташована з правого боку. Це незвичайний різновид уражень органу, який виявляють у молодих жінок, при цьому з нормальним розвитком та функцією ендометрію.

УЗД зазвичай є першим дослідженням, яке може продемонструвати пухлину, і завдяки тривимірному скануванню її вдалося виявити. Основною скаргою у дівчат в цьому випадку є хронічний тазовий біль та виражені болі після менструального циклу.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

+38 (095) 00 38 452

+38 (097) 41 13 133

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Офіційний сайт і соцмережі: 

https://med-atlant.if.ua/

https://www.facebook.com/medatlantif

https://www.instagram.com/med_atlant.if/

https://www.youtube.com/channel/UCA53wtCg6uamh8okZZn5JNA

Реклама