Антимонопольний комітет відкрив справу проти “яєчного” агрохолдингу Бахматюка

Автор: Зелінська Тетяна

21 May, 2020 17:11

Поділитись публікацією
Антимонопольний комітет відкрив справу проти “яєчного” агрохолдингу Бахматюка

Антимонопольний комітет відкрив справу проти агрохолдингу  “Авангард” іванофранківця Олега Бахматюка , який збільшив кількість філій, не отримавши дозволи від АМКУ. Йдеться по 10 порушень законодавства.

Читайте також: Суд заочно заарештував франківського бізнесмена Бахматюка

Про це повідомляє пресслужба регулятора, інформує “Галка” з посиланням на “Економічну правду”.

АМКУ встановив, що протягом двох років одна з компаній групи “Авангард” збільшила кількість філій за рахунок оренди (суборенди) птахофабрик у селах Київської, Черкаської, Харківської та Запорізької областей.

Після отримання активів у користування, “Авангард” розпочав на них виробництво курячих яєць.

Згідно з законодавством набуття контролю над більшістю з цих фабрик потребувало дозволу Антимонопольного комітету. Проте група Бахматюка за таким дозволом не зверталися, що вказує на ознаки порушення статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Зазначається, що АМКУ дізнався про ці факти, проводячи дослідження ринку яєць.

“Оскільки група компаній “Авангард” є одним з найпотужніших учасників цього ринку та найбільшим виробником сухих яєчних продуктів в Україні, Комітет має оцінити вплив виявлених транзакцій на конкуренцію”, – йдеться у повдіомленні.

Зокрема, АМКУ встановить, яким чином виявлені концентрації вплинули на ринкові частки групи “Авангард” та чи не призвели вказані дії до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції.

У “Авангарді” заявляють, що отримали лише одне повідомлення про початок розгляду справи. Про інші правопорушення, про які йдеться у повідомленні АМКУ, агрохолдингу невідомо

Повідомляється, що група “Авангард” переконана в правомірності своїх дій і готова доказувати свою правоту в рамках розпочатого розгляду справи.

Теги: