Антикорупціонери виявили переплати на ремонті перинатального центру в Івано-Франківську

Автор: Застава Максим

26 Тра, 2024 17:07

Поділитись публікацією
Антикорупціонери виявили переплати на ремонті перинатального центру в Івано-Франківську

Ремонт одного з поверхів Івано-Франківського обласного перинатального центру обійдеться щонайменше на 1,2 млн грн дорожче, ніж міг би.

Про це свідчить аналіз кошторису проєкту, проведений аналітиками, пише “Галка” з посиланням на NGL.media.

Угоду вартістю 15,9 млн грн, що передбачає поточний ремонт третього поверху перинатального центру, уклали 17 травня з місцевим ТОВ «Промбудсервіс-Косів», яке виявилось єдиним учасником торгів.

Відповідно до технічної документації підрядник повинен замінити вікна, двері, облаштувати підлогу плиткою та лінолеумом, встановити нове санітарно-технічне обладнання тощо. Завершити усі роботи мають до кінця року, а отримати оплату підрядник зможе протягом пів року після підписання актів виконаних робіт.

При перевірці кошторису аналітики виявили, що у більшості будівельних матеріалів, які планують використати для ремонту, не визначені технічні характеристики, що унеможливлює порівняння кошторисних цін з ринковими.

Проте навіть за таких умов очевидною є закладена у кошторис переплата принаймні на 1,2 млн грн.

Наприклад, гомогенний лінолеум оцінений у 1980 грн/м2, хоча у мережі «Епіцентр» такий лінолеум коштує від 675 до 1118 грн/м2. Такий же лінолеум нещодавно замовила для ремонту одна з львівських лікарень по 950 грн/м2. Виходячи з середньої ціни в «Епіцентрі», переплата лише на лінолеумі для перинатального центру складе майже 700 тис. грн.

Виявлені приклади переплат

ТОВ «Промбудсервіс-Косів» не вперше помічають на завищенні цін. Серед останніх прикладів – у жовтні минулого року повідомляли про завищення цією компанією вартості реконструкції Верховинської районної лікарні.

Власниками івано-франківського ТОВ «Промбудсервіс-Косів» є Ігор Харук, Степан Костирко та Володимир Тинкалюк. Починаючи з 2016 року, ця компанія уже уклала через Prozorro 257 договорів на загальну суму 1,69 млрд грн, з якої 1,6 млрд грн складають угоди з саме франківськими замовниками.