Анушкевичус розповів про ситуацію в П’ятому батальйоні “Прикарпаття”

Автор: Людмила Баран

22 Jul, 2014 14:56

Поділитись публікацією
Анушкевичус розповів про ситуацію в П’ятому батальйоні “Прикарпаття”

Міські голови Івано-Франківська та Коломиї повернулися з поїздки в зону АТО.

Читайте також: Вітенка забули: Марцінків заплутався у своїх заступниках

З цієї нагоди Віктор Анушкевичус та Ігор Слюзар влаштували спільну прес-конференцію 22 липня.

За словами мера Івано-Франківська, вони побували у штабі П’ятого батальйону та на всіх блокпостах, де перебувають прикарпатські військові. Міський голова стверджує, що П’ятий батальйон “Прикарпаття” забезпечений на 100% бронежилетами, що бійці отримали всі посилки, які їм передавали. Дякує за це підприємцям Коломийщини та церковним громадам.

Під час поїздки до Амвросіївки Анушкевичус та Слюзар привезли батальйону два тепловізори. Міські голови кажуть, що зараз бійцям потрібні прилади нічного бачення та маскувальні сітки, також кава, цигарки, предмети особистої гігієни та білизна. Крім того, є потреба у захищених транспортних засобах.

“Сьогодні шість шкільних автобусів батальйону, з яких сміялися сепаратисти, пошкоджені. Нашим бійцям потрібні вантажні автівки, позашляховики, – сказав Ігор Слюзар, – БТРи не можна відправляти у такому стані, які вони зараз є, бо з них немає користі і вони є мішенню для бойовиків. Відсутня башта, відсутнє бронювання вікон. Ми будемо звертатися до Координаційної ради та ОДА, щоб БТРи, які вони відправляють, пройшли оснащення штатним озброєнням”.

Водночас Віктор Анушкевичус зауважив, що відсутність БТРів у батальйоні має також свій позитив: “Удари “Градами” наносять по місцях скупчення бронетехніки”.

Мер стверджує, що за час, проведений в зоні АТО, прикарпатські військові дуже багато навчилися. Вони побудували дуже надійні інженерні захисні споруди. І коли сьогоднішньої ночі їхній табір обстрілювали з мінометів, то ніхто не загинув, лише троє бійців зазнали поранень.

Також Анушкевичус і Слюзар кажуть, що прикарпатських бійців підтримує місцеве населення, а ще в батальйоні високий бойовий дух.