Анушкевичус свідомо чи від незнання порушує законодавство – Вітенко

Автор: Турій Роман

23 Jun, 2014 16:40

Поділитись публікацією
Анушкевичус свідомо чи від незнання порушує законодавство – Вітенко

Триває протистояння між міським головою Віктором Анушкевичусом та депутатським корпусом на чолі з секретарем міської ради Миколою Вітенко.

Читайте також: На Пасічній роками анонсували будівництво пожежного депо. Насправді там буде новобудова, – розслідування Галки

Так, сьогодні знову не відбулася сесія міської ради, на цей раз депутати прийшли, у залі було зареєстровано 32 депутата, а міський голова проігнорував засідання.

Разом з тим, Микола Вітенко повідомив, що в понеділок зранку, 23 червня, він заніс Анушкевичусу лист-прохання відвідати сесію міської ради. Проте він, мабуть, знайшов важливіші справи.

Справа у тому, що 17 червня Віктор Анушкевичус наклав вето на рішення сесії міської ради. За законом протягом 14 днів депутати мали би зібратися на сесію, щоби розглянути питання вето міського голови. Проте Віктор Анушкевичус свідомо чи ні, призначив сесію на 2 липня, коли випливає термін можливості подолання вето.

«Це розпорядження не відповідає діючому законодавству оскільки друге липня – це є 15 день з моменту, коли сесія повинна подолати вето. Воно (рішення про скликання сесії на друге липня – автор) не відповідає закону України про місцеве самоврядування, воно порушує регламент міської ради, оскільки не дає право депутатам розглянути право про вето протягом 14 днів… Рішення про вето 17 червня, рішення про скликання 2 липня. Чи це навмисно було зроблено чи міський голова не знає законодавства мені важко трактувати», – відзначив Вітенко.

За його словами, на наступне засідання депутати спробують зібратися уже в середу.