Апеляція не допомогла: прикарпатська пенсіонерка відсидить три роки за ґратами через схвалення війни росії проти України

Автор: Жанна Головенко

14 Лют, 2024 16:59

Поділитись публікацією
Апеляція не допомогла: прикарпатська пенсіонерка відсидить три роки за ґратами через схвалення війни росії проти України

Івано-Франківський апеляційний суд залишив вирок Тисменицького районного суду відповідно до якого 63-річній шанувальниці російських окупантів призначили три роки ув’язнення. 

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Івано-Франківського апеляційного суду. 

З 2011 року уродженка Якутії (рф), котра проживає в селі Ганнусівка Івано-Франківського району, розповсюджувала в “Однокласниках” проросійські пропагандистські меседжі. 

З червня 2022 року, вона почала поширювати матеріали, в яких містились виправдування війну рф проти України та вихваляння російських військових. Збройну агресію росії проти України трактувала як “захист мирного населення” та “звільнення територій України від окупації неонацистами”. Російську агресію називала спеціальною воєнною операцією. Також жінка підтримувала виступи Кадирова, який оголосив Україні джихад та заявляв про те, що Україна – це російська територія.

За це їй присудили три роки позбавлення волі. 

Захисник обвинуваченої подав апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції та оскаржив суворість покарання. Він заявив:

“Обвинувачена вчинила злочин під впливом ворожої пропаганди, а тому добросовісно помилялась у своїх поглядах і сприйняті обставин 2022 року”.

Жінка згодом визнала свою помилку, щиро покаялась та визнала свою вину. Адвокат просив змінити вирок, пом’якшити його, беручи до уваги похилий вік і стан здоров’я обвинуваченої. Адвокат просив звільнити пенсіонерку від відбування покарання з випробувальним іспитовим строком два роки.

“Прокурор заперечив проти задоволення апеляційної скарги захисника тому, що вона є необґрунтованою”.

Колегія суддів апеляційного суду вважає, що покарання призначене обвинуваченій є законним і справедливим, оскільки вчинений нею злочин в умовах воєнного стану має підвищену суспільну небезпеку.

“Покарання у вигляді реального позбавлення волі є необхідним для забезпечення її виправлення та запобігання вчиненню таких злочинів нею та іншими особами”

Суд першої інстанції врахував обставини, які пом’якшують покарання обвинуваченій та застосував до її покарання ст. 69 ККУ, тому їй призначено позбавлення волі на строк нижчий від найнижчої межі, передбаченої у законі. Неналежний стан здоров’я та ряд хронічних вікових захворювань не можуть бути підставами на цей момент для зміни призначеного їй покарання. За станом її здоров’я зобов’язані слідкувати відповідальні органи при виконанні вироку.