App Store заполонили шпигунські програми: користувачі iPhone у небезпеці

Автор: Єва Жасминова

09 Кві, 2019 20:42

App Store заполонили шпигунські програми: користувачі iPhone у небезпеці

Ефективність всіляких бар’єрів, які захищають iOS від шкідливих програм, знаходиться на досить високому рівні. Навіть якщо шпигунське ПО потрапляє в App Store – його оперативно видаляють. Однак, тепер такі програми мають сертифікати, і яблучна корпорація нічого не може з цим вдіяти.

За даними експертів компанії Lookout, їм вдалося зафіксувати ще кілька випадків зловживання програмою Apple Enterprise Program, яка призначена для сертифікації додатків для корпоративного використання. Недобросовісні розробники видавали шпигунське ПЗ за утиліти для поліпшення якості стільникового зв’язку в Італії і Туркменії. Однак, на території цих країн App Store заборонений, шахраї поширювали цей софт з допомогою мережі, і навіть підробляли сертифікати Apple, щоб у користувачів не виникало підозри.

Як і слід було очікувати, такі програми не поліпшували якість стільникового зв’язку, а просто вели збір даних про переміщення користувачів, зберігали їх SMS-повідомлення, контакти, фотографії, а також займалися прослуховуванням їх телефонних розмов. На диво, компанія не відразу помітила підміну, так що всі користувачі iPhone в теорії могли стати жертвами хакерів, а їх смс можуть переглядати сторонні особи.

 Джерело

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry