Apple представила iOS 8 и MacOS X Yosemite

Автор: Вадим Войтик

03 Jun, 2014 09:11

Поділитись публікацією
Apple представила iOS 8 и MacOS X Yosemite

Компанія Apple на відкритті конференції WWDC 2014 традиційно представила нову мобільну платформу iOS 8. Серед її ключових оновлень – фітнес-платформа HealthKit, запуск розпізнавання пісень голосовою командою і більш зручний обмін повідомленнями і мультимедійним контентом.

Читайте також: Нові iPhone, Apple Watch і не тільки: чого чекати від презентації Apple 7 вересня

Як і очікувалося, кардинальних змін у дизайн мобільної платформи Apple вносити не стала – радикально зовнішній вигляд iOS вже змінився у сьомої версії. Проте в iOS 8 з’явилися кілька функцій, які компенсують попередні функціональні незручності системи, – передає ТСН.

Насамперед, це швидкий набір тексту QuickType – аналогічно функції Swype на смартфонах Galaxy і Word Flow Windows Phone 8.1. Користувач може відправляти через iMessages фотографії, відеоролики та голосові записи одним жестом “змахування” – причому, якщо одержувач їх не збереже, то через дві хвилини вони самознищаться.

Apple спробувала сфокусувати iOS 8 на функціях, що дозволяють стежити за здоров’ям і фізичною активністю. Раніше Apple прозоро натякнула на це, вмонтувавши в iPhone 5S і нові моделі iPad співпроцесор M7, що фіксує активність користувача. Крім того, ряд ЗМІ повідомляв, що Apple запатентувала торгові марки Healthbook і HealthKit, назва яких безпосередньо стосується здоров’ю користувача.

В результаті в новій iOS 8 з’явилася вбудована платформа Healthkit і додаток Health. Програма може відслідковувати кількість кроків, пройдену дистанцію, витрачені калорії, тиск, пульс, рівень глюкози в крові та інші показники. Додаток також може відправити вашому лікареві повідомлення, якщо якийсь із показників буде не в нормі. Платформа, в свою чергу, інтегрує дані з різних фітнес-додатків.

Схожу за можливостями платформу Sami 29 травня анонсувала компанія Samsung, а деякі з цих функцій підтримує вже існуючу програму S Health смартфонів корейської компанії. Але на тлі зростання інтересу до фітнес-браслетів і інших пристроїв популярність додатків для здорового способу життя буде тільки рости.

Теги: