Ар(т)хеологія: у Франківську відкрили цікаву виставку сучасного мистецтва (ФОТО)

Автор: Борис Марія

04 Лис, 2016 19:02

Поділитись публікацією
Ар(т)хеологія: у Франківську відкрили цікаву виставку сучасного мистецтва (ФОТО)

Виставку “Ар(т)хеологія коротка історія станіславського сучасного мистецтва” відкрили 4 листопада в Івано-Франківську.

Один із її кураторів Анатолій Звіжинський зазначив, що митці пропускають світ через себе та відтворюють його у роботах. Такі представлені на виставці.

Куратор Євген Самборський хотів дослідити сучасне мистецтво у місті та звідки це береться. Надихали його декотрі викладачі інституту мистецтв, чиї роботи також присутні на виставці. Для цієї виставки художник зробив дві роботи. Зокрема, роботу “Сім’я”, на яку надихнули городні опудала.

“Мої праці – це якесь переосмислення. Воно зрозуміле у контексті виставки”, – прокоментував він.

За його словами, “Археологія” показує три етапи: представлення людини, збентеження, коли вона розуміє про себе більше, а також спробу виходу із заплутаної ситуації.

Галерея була переповнена поціновувачами сучасного мистецтва. Для них провели екскурсію. Митець Мирослав Яремак показав перфоменс “Літачки” – розфарбовані паперові літаки запускав над головами присутніх.

До експозиції відібрано твори близько 30-ти авторів різних поколінь: Юрій Бакай, Юрій Боринець, Володимир Гуменний, Олег Гнатів – Тарас Прохасько, Микола Джичка, Орест Заборський, Опанас Заливаха, Анатолій Звіжинський, Юрій Іздрик, Віталій Коваленко, Мирослав Король, Ростислав Котерлін, Володимир Лукань, Сергій Міщенко, Володимир Мулик, Микола Павлюк, Олег Парфьонов (Парфьон), Ігор Перекліта, Сергій Пілявець – Денис Овчар (VJ group CUBE), Євген Самборський, Роман Шаблєвський (Crazy), Володимир Шаламай (Пікассо), Ярема Стецик, Олекса Фурдіяк, Ярослав Яновський, Мирослав Яремак, Synchrodogs.

Виставка буде супроводжуватися лекціями. Молодше та старше покоління митців будуть проводити спільні зустрічі. Будуть розповідати про власне роботи, процес творіння та пояснювати, чим є для них сучасне мистецтво.