Атака на комісара

Автор: Турій Роман

28 Jun, 2014 19:49

Поділитись публікацією
Атака на комісара

Івано-Франківський обласний військовий комісаріат знову у центрі уваги громадськості. Схоже на те, що певним силам на Прикарпатті надто вже не до вподоби діяльність обласного військового комісара полковника Ігоря Павлюка та його підлеглих щодо зміцнення обороноздатності держави та комплектування військових частини у цей непростий для України час, коли частина території нашої країни окупована іноземними військами, а прихованої агресія з боку Російської Федерації на Сході мало не щодня забирає молоді життя наших патріотів.

Читайте також: Коломиянин здобув п'яте місце на чемпіонаті світу з бодибілдингу (ВІДЕО)

Не встигли вщухнути пристрасті навколо забезпечення усім необхідним майном та спорядженням 5 батальйону територіальної оборони (ефективність вжитих заходів засвідчила перевірка спеціально створеної в області робочої групи, чий звіт за результатами роботи було виголошено на у п’ятницю на пленарному засіданні 29-тої сесії Івано-Франківської обласної ради, та робота двох інспекторських комісій з Генерального штабу та Міністерства оборони), аж з подачі тих, хто «має зуб» на обласного військового комісара та особовий склад очолюваного ним органу військового управління на світ починають з’являтися нові «скелети із шафи».

Першим з них стала публікація у деяких прикарпатських інтернет-виданнях фото датованої 28 січня ц.р. телеграми полковника Ігоря Павлюка районним та міським комісарам з вимогою провести обговорення «Звернення військовослужбовців Збройних Сил України» до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, Президента України – на той час ще Віктора Януковича – про необхідність «вжити невідкладних заходів щодо стабілізації в країні, досягнення злагоди в суспільстві» з коментарем, що, мовляв, військовий комісар «просив Головнокомандувача вжити рішучих дій щодо Революції гідності.

Вже наступного дня після публікації вказаної замітки військовий комісар особисто пояснив все журналістам. З його слів, телеграма дійсно мала місце, і, оскільки довести звернення та обговорити його у військових колективах було вимогою керівництва Генерального штабу ЗС України не довести вимогу Генштабу до особового складу як людина військова він права не мав. Натомість як офіцер і людина, яка має власну громадянську позицію він тут же дав усну вказівку районним та міським військовим комісарам жодних зборів з обговорення «звернення» не проводити і протоколів з «мокрими» початків та жодних списків військовослужбовців ні в якому разі не надсилати. Підтвердженням даної вказівки стала та обставина, що в жодному з районних та міських військкоматів такі збори проведені не були.

Натомість збори особового складу відбулися у Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті. Виступаючи на них, обласний військовий комісар прямо висловився про неприпустимість застосування сили та необхідність вирішення питання виключно мирним шляхом. Його позицію тоді підтримали заступник військового комісара з виховної роботи підполковник Любомир Демчук, а також військовослужбовці та працівники, які пройшли горнило бойових дій та миротворчих операції і не на словах знають, що таке війна та її наслідки. Усе це докладно зафіксовано у протоколі зборів та знайшло відображення у альтернативному варіанті звернення військовослужбовців Збройних Сил України, підтриманому і підписаному усіма учасниками зборів. В ньому, зокрема, містився заклик до тодішнього Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України вжити невідкладних заходів виключно мирним шляхом щодо стабілізації ситуації в країні, досягнення злагоди у суспільстві і при цьому ні в якому разі не допустити втягування військовослужбовців Збройних Сил України у внутрішнє протистояння, не допустити кровопролиття. Тоді про це, альтернативне, звернення прикарпатських військових активно писали місцеві мас-медіа. Проте, як виявилось, у деяких людей надто коротка пам’ять…

До речі, справу щодо розсилання телеграм зі «зверненням» свого часу активно перевіряла Генеральна прокуратура. І той факт, що понині у її представників немає жодних претензій з даного приводу до полковника Ігоря Павлюка зайвий раз засвідчує: обласний військовий комісар зробив усе правильно.

Та його супротивників це, схоже, не спиняє. Чергова медіа-атака на нього та його підлеглих не забарилася і вже ввечері у п’ятницю, 28 червня, на деяких інтернет-ресурсах з’явилася фотографія такої собі візитівки, на якій вгорі написано реквізити рахунку, ім’я отримувача коштів – Галюк Валерій Миколайович та номер рахунку, а внизу – прізвище, ім’я і по батькові обласного військового комісара та номери його телефонів. Як зазначається у тексті публікації,що вийшла під заголовком «Візитка Павлюка: візитка обласного військового комісара все ж існує», візитівку до редакції сайту передав громадський активіст Роман Островський, який зазначив, що отримав її безпосередньо з рук військового комісара.

Не відомо, що хотіли сказати автори матеріалу фразою «…він завбачливо туди вписав рахунки деякого Галюка Валерія Миколайовича та свої номери телефонів. То ж факт особистого збору коштів, на превеликий жаль для Ігоря Павлюка, таки підтвердився», але з отих формувалювань типу «завбачливо» та «на жаль» виглядає натяк на те, ніби йдеться ледь не про якісь приховані схеми збору військовим комісаром коштів для власних потреб.

Напевно, пан Островський, отримуючи з рук полковника Павлюка (як він сам стверджує) оту візитівку мав би принаймні поцікавитись щодо її призначення. Оскільки ж у тексті замітки жодного коментаря громадського активіста про це не подано, ми вирішили з’ясувати це безпосередньо у фігурантів документу – полковника Ігоря Павлюка та власне отого «таємничого» громадянина Галюка Валерія Миколайовича.

«Йдеться про благодійний рахунок, – розповідає пан Павлюк і уточнює, – ще на початку березня, коли в Україні виникла кризова ситуація у зв’язку з вторгненням російських військ до Криму. Вже тоді стало зрозуміло, що до оголошення мобілізації залишились лічені дні. При цьому, як вам відомо, стан забезпечення Збройних Сил України необхідним майном і спорядженням на той час був просто жалюгідним. Тоді до мене ініціативно звернувся наш працівник – сторож відділення забезпечення Валерій Миколайович Галюк і запропонував відкрити на нього картковий рахунок, на якому можна було б акумулювати кошти тих небайдужих людей, які готові матеріально допомогти українському війську. Для доведення реквізитів рахунку до потенційних благодійників – підприємців, громадських активістів тощо ми виготовили от такі картки, як та, що опублікували в інтернеті, зазначивши там крім реквізитів рахунку, також мої телефони – для того, щоб люди, які перераховуватимуть кошти, змогли пересвідчитись, що гроші йдуть дійсно для потреб військкомату, а також отримати інформацію, які саме речі планується закуповувати».

«Так, це моя власна ініціатива. – розповідає пан Галюк, – Я давно вже працюю в обласному військкоматі і як колишній військовий – майор запасу – прекрасно знаю стан речей: як багато робиться і має бути зроблено, і на якому рівні сьогодні фінансування армії. Тоді я запропонував Ігореві Павловичу ось такий вихід. Проводити благодійні кошти на потреби забезпечення військовослужбовців як військових комісаріатів, так і 5 батальйону територіальної оборони через мій картковий рахунок, оскільки збір коштів на рахунок самого військового комісара викликав би чимало недомовок і звинувачень. Він все-таки посадова особа».

Залишається додати, що рахунок на пана Галюка було відкрито ще 14 березня – за три дні до створення в області Ради оборони і за тиждень до відкриття благодійного рахунку обласної ради для збору коштів на потреби оборони.

Зарахування коштів на рахунок відбувалось з 14 по 25 березня ц.р. (після цього в зв’язку з появою благодійного рахунку обласної ради в цьому просто відпала необхідність). За цей час було зібрано 12 188,75 гривень, з яких 12 144,60 гривень було витрачено для придбання 430 казанків для військовослужбовців 5 батальйону територіальної оборони, паливно-мастильних матеріалів, автозапчастин, акумуляторної батареї для БРДМ, одноразового посуду та господарських товарів для військовиків. Усі закуплені товари зафіксовані у відповідних актах, які офіцери обласного військового комісаріату готові в будь-який час пред’явити для перевірки.

Залишок у сумі 44,15 гривень сторож відділення забезпечення Івано-Франківського ОВК Галюк Валерій Миколайович перерахував на благодійний рахунок допомоги обороні…

майор Сергій Білий,

відділ по роботі з особовим складом та громадськістю

Івано-Франківського обласного військового комісаріату

Теги: