Атовця з Івано-Франківська ошукала компанія з працевлаштування. Місцева поліція не відкрила справу (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

25 Oct, 2021 19:08

Атовця з Івано-Франківська ошукала компанія з працевлаштування. Місцева поліція не відкрила справу (ВІДЕО)

Учасник АТО з Івано-Франківська Віталій Ходоровський на початку року сплатив компанії “Воркхаб” 500 євро за послуги з працевлаштування у Фінляндії. У червні виявилось, що “Воркхаб” ошукав його та ще сотні людей.

Проте івано-франківська поліція не розпочала розслідування за заявою Віталія, йдеться у документальному фільмі Суспільного “Продам роботу. Дорого”, пише “Галка”.

Компанія “Воркхаб”, відповідно до даних у держреєстрі, мала три роки досвіду на ринку та 25 мільйонів статутного капіталу. А ще –  персонал, офіс і державну ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Крім того, посередник пропонував клієнтам детальні договори з працевлаштування. 

Віталій Ходоровський підписав тристоронній договір з працевлаштування. Чоловіку обіцяли 14.3 євро за годину роботи на фінському заводі “Валіо”.

“У випадку отримання відмови у візі, ви отримаєте компенсацію у розмірі 680 євро. Але оскільки таких випадків не було і немає, ми так впевнено цей момент гарантуємо”, – обіцяла менеджерка ТОВ “Воркхаб” Віталію Ходоровському.

У червні чоловік зрозумів, що його ошукали, і звернувся з заявою до Івано- Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області. Проте розслідування не розпочали. Натомість рекомендували йому звернутися до суду з цивільним позовом. 

“Слідчі сказали, що у мене шансів нуль.Тобто я сам віддав гроші. От мене дуже вразило, що немає складу злочину. Якщо шахраї у мене забрали 500 євро, то це нормально? Мене це вбило, можна сказати. Ну, як це немає складу злочину?” – прокоментував Віталій Ходоровський. 

Пізніше Віталій об’єднався з іншими потерпілими “Воркхабу”. Вони подали заяви до Голосіївського управління поліції у Києві.Загалом поліція отримала 280 заяв потерпілих. Розслідування розпочали за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах.Організаторам загрожує від 5 до 12 років за ґратами. 

Журналісти у фільмі-розслідуванні встановили, що ТОВ “Воркхаб” записане на 19-річного Олександра Клименка. Хлопець повідомив журналістам, що торік йому запропонували підробіток – він за гроші підписував документи, які йому давали. Лише влітку цього року він дізнався, що є директором та власником компанії “Воркхаб”, яка ошукала сотні людей. 

Про те, хто насправді міг стояти за шахрайською схемою “Воркхабу”, як ошукують українських заробітчан, як працюють недоброчесні посередники і чи контролює держава ринок працевлаштування за кордоном, дивіться у фільмі Суспільного “Продам роботу. Дорого”. 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry