Аудитори перевірили проєкт нового моста на Пасічну. Марцінків заявив, що на їх висновки намагалися вплинути

Автор: Турій Роман

11 Лют, 2020 09:14

Поділитись публікацією
Аудитори перевірили проєкт нового моста на Пасічну. Марцінків заявив, що на їх висновки намагалися вплинути

Незалежні аудитори надали висновки з перевірки проєкту нового моста в мікрорайон Пасічна – у них є низка зауважень. 

Читайте також: МАНІПУЛЯЦІЯ: в Івано-Франківську закінчилися комунальники

Про це йшлося під час щотижневої наради у міського голови 11 лютого, інформує “Галка”.

Тут заслухали питання “Про стан будівництва моста” на Пасічну в Івано-Франківську. Перед присутніми виступив керівник групи аудиторів. Голова ГО «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» Костянтин Щербаченко.

“Коли зустрічалися з міністром інфраструктури (ФОТО), то домовлялися провести незалежний аудит проєкту моста і розв’язки, і цих фахівців порадили в міністерстві”, – зазначив перед виступом Щербаченка міський голова Руслан Марцінків.

Аудит провели за оцінкою восьми критеріїв – від функції дороги до елементів пасивної безпеки на ній.

“Ми звернули увагу, що знаки маршрутного регулювання, які є в проєкті, виводять транзитний рух на новий міст. Ми пропонуємо залишити рух транзитний на старий міст, а на новий направити локальний рух. Пропонуємо переглянути ширину смуг руху для авто задля “заспокоєння руху”, і це додасть місце для тротуару чи велосмуги…Найважливіше для аудиту – перехрещення і примикання. Рух з мосту перехрещується з рухом на “Новій Надрічній”. Є ймовірність, що тут будуть ДТП. Тому пропонуємо спрямувати рух одразу з мосту на кільцеву ділянку. На інших перетинах пропонуємо влаштувати світлофори, бо на “Старій Надрічній” буде велика інтенсивність руху…Звернули увагу що біля цвинтаря є пропозиція влаштувати стоянку, це небезпечно, бо рух на інтенсивну “Стару Надрічну” зі стоянки буде заднім ходом. Звернули увагу на недостатню інфраструктуру для велосипедистів і пішоходів. Потрібні пішохідні і велосвітлофори. Потрібно збільшити тротуари і забезпечити безпеку. Бо передбачаємо, що рух цим мостом з жилих кварталів в центр буде інтенсивним для пішоходів і велосипедистів. Є декілька зауважень щодо недостатності дорожніх знаків (небезпечні повороти). Також треба поправити схему маршрутного орієнтування… Загалом, більшість наших пропозицій були враховані замовником”, – сказав Щербаченко.

Прокоментував виступ начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

“Це перший такий аудит на замовлення міста в Україні. З його висновками можемо замовляти торги по будівництву розв’язки”, – сказав Галіпчак.

Мер міста Руслан Марцінків залишився задоволеним висновком аудиторів.

“Дуже добре що замовили такий аудит. Ми пробували направити листи власникам земель для розширення розв’язки. Це зокрема автосалон. Вони готові продати, але за 100 мільйонів гривень. Друга фірма не може надати дозвіл на продаж, бо будують споруду. Третя ділянка – обласної  асоціації учасників АТО – теж передали цю ділянку і отримали квартири. Вартість цих ділянок щонайменше 300 мільйонів… Аудитор не казав, але на нього пробували впливати, говорили, просили дати висновок, що міст там не може бути. Ми знаємо, що йдуть вибори, але міст має бути. Тому буде цього тижня у мене зустріч з китайськими інвесторами, інвесторами з Швеції, будемо говорити про спільний проєкт”, – прокоментував мер Руслан Марцінків.

Нагадаємо, наразі будівництво моста на Пасічну зупинилося – не вистачає коштів. Грошей місто просило в уряду, але там наразі відмовили.