Автомобіль для роботи: на що звернути увагу при виборі вантажівки

Автор: Костинюк Олександр

18 Лип, 2019 11:36

Поділитись публікацією
Автомобіль для роботи: на що звернути увагу при виборі вантажівки

Значення автомобілів у житті людини важко переоцінити: завдяки їм ми швидко та з комфортом долаємо значні відстані. Власники автівок зазвичай не залежать від громадського транспорту, їм не потрібно чекати на рейсовий автобус, щоб доїхати куди-небудь, та думати, як вмістити в руки весь свій багаж. Часто це досягнення науково-технічного прогресу стає одним із головних об’єктів уваги людини.

Проте іноді ми не знаємо, як обрати машину, що буде повністю відповідати нашим потребам. Особливо це стосується тих, хто використовує автомобіль кожного дня у робочих цілях. Наприклад, перевозить пасажирів чи вантажі. Щодо другого, то на автомобільний транспорт припадає велика частина всіх вантажоперевезень по території України та Європи. Якими ж критеріями потрібно керуватися при виборі вантажівки?

Перш за все, авто для роботи слід обирати, орієнтуючись на тип вантажу, який потрібно буде везти. За основними характеристиками більшість вантажів можна поділити на наступні категорії:

  • звичайні вантажі – мають стандартні розміри та вагу та не потребують особливих умов для транспортування. Для їх переміщення підходять будь-які вантажні авто. Наприклад, газелі.
  • Негабаритні вантажі – відрізняються великим розміром чи вагою, тому габарити та технічні характеристики вантажівки повинні їм відповідати. Крім того потрібно ретельно продумати маршрут, оскільки великі вантажні машини не всюди можуть вільно пересуватися.
  • Вантажі підвищеної небезпеки – їх транспортування повинне проводитися в цілком безпечних умовах. Тому вантажівка, а також водії повинні мати спеціальну кваліфікацію та досвід роботи.
  • Живі вантажі – перевозити тварин можна лише у машинах, в яких облаштовані спеціальні клітки та вольєри. Також у кузові необхідно підтримувати відповідний температурний режим.
  • Харчі та багажі, які швидко псуються. Для них використовують вантажівки, оснащені холодильним обладнанням.

Виходячи з ваги та об’єму вантажів, їх транспортування теж можна поділити на кілька видів. Про малотонажні перевезення йдеться тоді, коли вага багажу не перевищує трьох тонн. Зазвичай – це транспортування меблів, продуктів, будматеріалів, побутової техніки. У таких випадках найчастіше використовують мікроавтобуси та грузові газелі з відкритим чи закритим кузовом.

Середньотонажні вантажні перевезення – це транспортування тих же видів багажу, що і в попередньому варіанті, але тоді, коли їхня вага складає до десяти тонн. Для таких перевезень використовують п’яти- та десятитонники. Якщо вага вантажу складає понад десять тонн, то це вже – крупнотонажні вантажоперевезення. А найбільш складний вид транспортування – негабаритне перевезення. Щоб правильно обрати вантажівку для негабариту, проконсультуйтеся у фахівців.

Ще одна важлива деталь, на яку слід звернути уваги при виборі вантажівки – це вид кузова. Його підбирають залежно від особливостей вантажу.

Бортова вантажівка – це авто з відкритим кузовом. На неї можна досить швидко розвантажити речі, особливо якщо використовувати спецтехніку. Проте перевозити у таких кузовах можна лише те, чому не завдадуть шкоди несприятливі погодні умови. Наприклад, для перевезення техніки такі автомобілі точно не підходять.

Тентована вантажівка – бортове авто, оснащене тентом, що надійно захищає вантажі від опадів. Тентовані газелі відмінно підходять для більшості приватних вантажоперевезень, таких як переїзди, транспортування техніки, меблів і т.д.

Фургон – машина із закритим типом кузова, який виготовлений з пластику та металу. У таких авто фактори зовнішнього середовища ніяк не можуть впливати на вантаж (окрім температури).

Ізотермічний фургон – тип кузова аналогічний попередньому, але має додаткову обшивку з ізоляційних матеріалів. Завдяки цьому в кузові зберігається відповідна температура. Якщо ж ви хочете підтримувати у вантажному відсіку заданий температурний режим, то слід обрати оснащені спеціальними приладами авторефрижератори.

Мікроавтобус – підходить для невеликих переїздів, перевезення окремих одиниць техніки, дрібних меблів або транспортування людей.

Самоскид – призначений для перевезення сипучих будівельних та інших матеріалів. Автоцистерни, зерновози, контейнервози тощо – це спеціалізовані автомобілі, призначені виключно для перевезення певних видів вантажу.

Коли з’ясуєте, до якої категорії належить ваш вантаж, та зважите на його параметри, підібрати автомобіль для роботи стане значно легше. Та за кермом якої машини ви б не сиділи, будьте пильними і водіть “з розумом”!