Автономний інвертор: особливості конструкції, правила вибору

11 Тра, 2023 18:39

Поділитись публікацією
Автономний інвертор: особливості конструкції, правила вибору

Для роботи сонячної станції необхідний інвертор, цей пристрій є однією з основних складових системи. Він приймає постійну напругу від фотоелектричних панелей та перетворює її на змінну з показником 220 В, необхідним для функціонування техніки. Отже, без цього приладу неможливо користуватися сонячною енергією як для побутових, так і промислових потреб.

У регіонах, де часто трапляються перепади напруги, варто встановлювати альтернативні джерела енергії, що можуть використовуватись як основні. Їх називають ще автономними, від інших відрізняються самостійною роботою, незалежно від централізованого енергопостачання. Функціонування системи забезпечують акумулятори, для неї також знадобиться автономний інвертор.

З чого він складається

Такий пристрій називають off grid, до його конструкції входить велика кількість різноманітних блоків. Так, автономні інвертори, придбані тут https://solar-tech.com.ua/ua/inverters%20and%20charge%20controllers/inverters/ups/, мають у своєму складі основний пристрій, що забезпечує перетворення постійного струму в змінний. Це відбувається за трансформаторною схемою, отже, вдається уникнути частого досягнення чи перевищення показників пікових навантажень.

Другим блоком є контролер, що відстежує рівень заряду акумуляторної батареї від електричної мережі. Щоб довго й безпечно користуватися батареєю, варто дотримуватися низки вимог щодо акуратної експлуатації. Третій блок контролює рівень заряду акумулятора від сонячних модулів. Усі складові інвертора працюють злагоджено та є однією системою.

Окрім блоків, у конструкції пристрою передбачена також певна кількість систем. Вони призначені для комунікації та збору даних про робочі параметри та передачу їх на дисплей. У сучасних моделях обов’язково встановлюють захист від негативних факторів, зокрема перенапруги, зміни полярності, короткого замикання, інших збоїв. Деякі параметри постійно моніторяться під час увімкнення та роботи, на будь-які відхилення система реагує оперативно.

Як правильно обрати

Автономний інвертор не варто плутати з пристроєм безперебійного живлення – це два абсолютно різних прилади. У перетворювача є декілька входів для підключення джерел енергії – це порти, які є повністю рівноправними між собою. Задані параметри можна регулювати самостійно, тобто виставити потрібну напругу та частоту залежно від зміни навантажень.

645cd225ac33f.webp

Перш ніж вибрати автономний інвертор, треба звернути увагу на такі особливості:

  • потужність підключеного обладнання. Має значення, яка техніка працюватиме від сонячної системи, адже не завжди за її допомогою можна увімкнути декілька надпотужних приладів одночасно;
  • допустима напруга сонячних батарей та акумуляторів. Обирають інвертор, керуючись робочими характеристиками системи, для якої його буде встановлено;
  • зручність налаштування, можливість віддаленого сервісу й моніторингу. Останнє важливо, наприклад, коли панелі встановлені та працюють на дачі тоді, як господарі не знаходяться там;
  • показник вхідної напруги. Згідно з ним моделі бувають мало-, середньо- та високопотужними.

Варто звернути увагу також на тип вихідного сигналу, він буває у вигляді чистої та нестабільної синусоїди. Перший варіант рекомендують купувати для використання в домашніх умовах, адже він відрізняється високою надійністю та стабільністю. Дає якісний сигнал, підходить для роботи чутливого до параметрів мережі обладнання, наприклад комп’ютерів, котлів, медичної техніки.

Де варто придбати

Якщо хочеться встановити сонячну систему та обрати інвертор для неї, рекомендується звернутися до фахівців компанії Solar-Tech. Тут займаються проєктуванням, продажами обладнання, встановленням, налаштуванням, обслуговуванням сонячних модулів та усіх складових для них. Для замовника завжди проводять енергоаудит, тобто визначають потреби окремого домогосподарства в енергії.

Цей показник залежить від того, скільки людей постійно проживають у будинку, наявності централізованої мережі, кількості техніки, яка весь час або періодично працює.

Промо