Азербайджан за одну добу здобув перемогу у Нагірному Карабаху. Цю територію він втратив 30 років тому

Автор: Вадим Войтик

20 Вер, 2023 15:09

Поділитись публікацією
Азербайджан за одну добу здобув перемогу у Нагірному Карабаху. Цю територію він втратив 30 років тому

Азербайджан 19 вересня заявив про початок антитерористичних заходів локального характеру в Нагірному Карабаху. Через добу влада сепаратистів заявила про повне припинення бойових дій.

Влада невизнаної республіки “приймає пропозицію командування російської миротворчої місії щодо припинення вогню”, йдеться в повідомленні. При цьому передбачається:

  • виведення підрозділів, що залишилися в невизнаній республіці, і військовослужбовців Збройних сил Вірменії із зони розгортання російського миротворчого контингенту;
  • розформування та повне роззброєння збройних формувань армії оборони Нагірного Карабаху;
  • виведення важкої техніки та озброєнь з території Нагірного Карабаху з метою їхньої якнайшвидшої утилізації.

Питання, «поставлені азербайджанською стороною» про реінтеграцію, забезпечення прав та безпеки вірмен Нагірного Карабаху, обговорюватимуться на зустрічі між представниками місцевого вірменського населення та представниками влади Азербайджану. Вона відбудеться у місті Євлах 21 вересня 2023 року. 

Як заявили в Офісі омбудсмана Вірменії, внаслідок обстрілів у Нагірному Карабаху наразі є 32 загиблих, понад 200 поранених. Зокрема, йдеться про 7 загиблих цивільних, із них — 2 дитини, а також 35 поранених цивільних, із них — 13 дітей.

Прем’єр Вірменії Пашинян виступив із відеозверненням, у якому заявив, що у Нагірному Карабаху не було вірменських збройних сил.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через цей регіон розпочався у 1988 році. Тоді внаслідок цього, за різними даними, загинуло понад 30 000 осіб. Режим припинення вогню встановили лише у травні 1994 року. До цього часу Вірменія окупувала двадцять відсотків республіки Азербайджан