Бабки у табачників не брав: нардеп Фріс заперечує звинувачення у намаганні повернути куріння в громадських місцях

Автор: Застава Максим

17 Aug, 2022 18:26

Поділитись публікацією
Бабки у табачників не брав: нардеп Фріс заперечує звинувачення у намаганні повернути куріння в громадських місцях

Активісти Центру демократії та верховенства права заявили, що народні депутати хочуть повернути куріння сигарет, IQOS/glo та кальянів у громадські місця. Зокрема, у цьому звинуватили прикарпатського нардепа Ігоря Фріса, родина якого пов’язана з готельним та ресторанним бізнесом.

Читайте також: Регіональний сором всесвітнього масштабу: соцмережі відреагували на ліс для родини Фріса від ОДА

Громадські організації – члени «Коаліції за вільну від тютюнового диму Україну» планують звернутися до НАЗК з повідомленням про конфлікт інтересів співавтора тютюнових поправок народного депутата Ігоря Фріса.

Як відомо, Верховна Рада прийняла антитютюновий закон. У цьому законі, шляхом зловживання довірою й обманом, додали кальян – там, де заборонено палити цигарки й вживати iqos, каже Фріс.

“200 тисяч людей працюють у цій сфері й вони зокрема на мене направили звернення, стосовно того, що “кальян – це не сигарети, дозвольмо це робити”.

Мене попросили написати правки і я їх підготував. Втім, коли ми почали аналізувати законопроєкт, ми побачили, що є додаткові нюанси, які потрібно врегулювати”, – ділиться з “Галкою” Ігор Фріс.

Наприклад, зазначає нардеп, дозволили паління в окремих кімнатах в аеропортах, але забули автостанції, вокзали, готелі – які раніше були предметом цього закону. 

“У готелях завжди можна було курити – не на балконі чи під входом – а в окремих кімнатах. І тому ми додали туди (до законопроєкту – ред.) готелі й ресторани.

Не знали, як правильно прописати – прописали, що всюди має бути окрема кімната з відповідною площею, вентиляцією тощо. 

Почали мене звинувачувати, що я взяв бабки у табачників, щоб повернути назад куріння”, – розповідає Фріс. 

Народний депутат підкреслює, проблема була в тому, що треба було це швидко зробити (вносити правки – ред.), адже закладами почала ходити Держпродспоживслужба й писати штрафи: за кальян, “айкоси” тощо.

Ми вирішили таким чином терміново це поправити й подали не окремим законом, а як профільний.

“Комітет на засіданні у понеділок ранком скасовує нашу попередню правку й подає правку членів комітету – абсолютно іншу, в якій говориться, що в готелях, на вокзалах, автостанціях – можна палити в окремій кімнаті, у ресторанах – тільки кальяни”.

Теги: