«Бабин Яр»: у франківському драмтеатрі презентували виставу про жертв Голокосту (ФОТО)

30 Чер, 2021 20:30

Поділитись публікацією
«Бабин Яр»: у франківському драмтеатрі презентували виставу про жертв Голокосту (ФОТО)

В Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Франка влаштували перший показ вистави «Бабин Яр», над якою працювала старша група Дитячої тeатральної майстерні при театрі.

Читайте також: У франківському драмтеатрі відкривають "Дитячу театральну майстерню"

Вихованці театральної майстерні самостійно шукали свідчення про трагедію Бабиного Яру, пише “Галка”.

Постановці, котра відбулася на камерній сцені, притаманна увага до деталей. Творці постановки використали документальні свідчення та iсторичні факти, а також єврейські народні пісні, колискові і символічні речі – дитячі іграшки, шматок хліба, свічку, книгу, скрипка, котрі стали останнім, що нагадує тим, хто вижив, про їхніх рідних. Є також умовна «Стіна плачу», а в фіналі зявляються реальні фото жертв Голокосту. Режисер постановки та автор інсценізації Олексій Лейбюк каже, що ця робота – “данина пам’яті жертвам трагедії єврейського та українського народів, наша шана і молитва за тих, хто не мав шансів на цій дорозі смерті”.

Довідково: Цьогоріч минає 80 років з часу трагедії в Бабиному Яру, що є символом катастрофи – поруч із Освенцимом-Аушвіцем. За хвилину у Бабиному Яру в Києві вбивали 40-45 оcіб. Наймолодшій жертві було 3 дні. Розстріли заглушували музикою і звуком літака. Врятувалося лише 29 людей. Загалом за два роки, зі різними даними, тут знищили понад 70 тисяч євреїв.

Теги: