Бахматюк відкидає претензії НБУ щодо боргу у 30 мільярдів перед державою

Автор: Турій Роман

16 Nov, 2019 09:20

Бахматюк відкидає претензії НБУ щодо боргу у 30 мільярдів перед державою

Інформація про борги ексвласника VAB Банку Олега Бахматюка у розмірі 29,3 мільярда гривень перед державою не відповідає дійсності та є маніпуляцією.

Читайте також: Суд заочно заарештував франківського бізнесмена Бахматюка

Про це заявив сам Бахматюк у коментарі “Інтерфакс-Україна”.

Він, зокрема, запропонував залучити міжнародних радників для незалежної оцінки і вироблення спільних рішень щодо врегулювання боргу.

“Вчора було 10 млрд грн, сьогодні вже 30 млрд грн, а завтра буде 40 або 50 млрд. Це якась істерика з боку Нацбанку.

Це не борги Бахматюка, це зобов’язання банків, перед якими є заборгованість колишнього акціонера VAB Банку Максимова, є борги позичальників в Криму, Донецьку і Луганську і інші “, – підкреслив він.

За його словами, стосовно його банку “Фінансова ініціатива” діє рішення суду про незаконне введення тимчасової адміністрації.

Бахматюк додав, що з 7,7 млрд грн боргів його компаній перед держбанками, включених Нацбанком в загальну суму 29,3 млрд грн, борги перед Ощадбанком і Укргазбанком реструктуризовані, а перед Укрексімбанком перебувають в стані реструктуризації.

“Їх бажання знищити більше, ніж бажання отримати повернення боргів. 8 млрд грн – цифра, яка підйомна”, – заявив він.

Бізнесмен нагадав, що офіційно направив Фонду гарантування вкладів фізосіб пропозицію про поетапне погашення цієї суми по 1 млрд грн в рік з внесенням 500 млн грн гарантійного внеску.

На його думку, такі звинувачення НБУ висуває, щоб вигородити колишніх працівників Нацбанку, підозрюваних у справі про стабкредит VAB Банку на 1,2 млрд грн, зокрема, першого заступника голови НБУ Олександра Писарука.

“Але чи не вийде так, що Писарук хороший, коли давав кредит, а Бахматюк поганий, коли його брав. Все було зроблено законно. Якщо Писарук не винен, то і я не винен”, – підкреслив Бахматюк.

“Опублікуйте дані по всіх боржниках: почніть з найбільшого і закінчите найменшим. Чому ви виділяєте лише Бахматюка? Всіх напишіть! Хтось інший повертає гроші? Я хоча б намагаюсь”, – заявив він.

Нагадаємо:

У Нацбанку заявили, що колишній власник двох банків “Фінансова ініціатива” та “ВіЕйБі Банк” Олег Бахматюк винен державі 29,3 мільярда гривень.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry