Балога проти підвищення вартості електроенергії для населення

Автор: Турій Роман

29 May, 2014 14:12

Поділитись публікацією
Балога проти підвищення вартості електроенергії для населення

Народний депутат Віктор Балога проти того, щоби підвищувати вартість електроенергії для населення.

Читайте також: Сьогодні в Західній Україні можливі провокації

Про це він написав у своєму Фейсбуці.

«Усе потрібно робити з точністю до навпаки – газ повинен бути по ринковій ціні, а електроенергію, яку ми виробляємо самі, слід продавати населенню з мінімальною націнкою», – вважає політик.

За його словами, низькі ціни на електроенергію дозволить заміщувати газ у побуті.

«Бідна Австрія обігрівається дровами, а багата Україна – газом. Якщо так буде і далі – ми ніколи не позбудемося енергетичної залежності.

Рецепт виходу з ситуації простий – вартість газу для населення повинна відповідати ринковим реаліям. Тоді кожен господар, який рахує свої гроші, добре подумає чим отоплювати житло. У випадку відмови від газу в ЖКГ країна економить більше 9 мільярдів кубів газу на рік. Для порівняння – це стільки, скільки Франція закуповує в Росії», – вважає Балога.

Окрім того, він вважає, що  дешевий газ власного видобутку можна і потрібно направити на потреби промисловості. Йдеться майже про 20 мільярдів кубів щороку.

«Це те, що зробить вітчизняну продукцію конкурентною на світових ринках. А конкурентна економіка – це і робочі місця, і висока зарплата, і перспектива розвитку суміжних галузей.

Ось вам і рецепт енергетичної незалежності в стислі терміни. Попередня влада вбивала малий і середній бізнес податками і тарифами як могла. Тому, дуже не хочеться, щоб і цей уряд діяв так само», – написав Балога.

Теги: