Банки почали здавати клієнтів, що оформляють “липові” довідки для видачі віз

Автор: Вадим Войтик

08 Кві, 2015 14:45

Банки почали здавати клієнтів, що оформляють “липові” довідки для видачі віз

Грошові вклади українців почали перевіряти в банках. У першу чергу під удар потрапили ті, хто вирішив оформити візи для поїздки за кордон.

Раніше людям з невеликими доходами, у яких немає постійних банківських рахунків, достатньо було покласти на картку кілька тисяч гривень і принести звіт в посольство, мовляв, гроші для поїздки є. А потім гроші деякі спокійно з картки знімали. Тепер фінустанови влаштовують перевірки походження цих коштів, а гроші можуть просто заблокувати на час перевірки, – лякає сайт UBR.

Буквально днями від Нацбанку в фінустанови прийшов лист, в якому рекомендується перевіряти підозрілі операції з готівкою. Зокрема, під перевірку потрапляють люди з невеликими доходами (студенти, пенсіонери, безробітні, бюджетники), які несподівано кладуть або знімають великі суми. Якраз ними можуть зацікавитися фіскали і Фінмоніторинг.

При отриманні готівки з рахунків людям варто готуватися до розпитувань з боку фінансистів, а в деяких випадках – і до надання додаткових документів. Не виключено, що задавати їх будуть і правоохоронці.

Експерти кажуть: якщо у випадку з візами раніше українці могли купити в банку дорожні чеки, то тепер їх не продають, та й далеко не всі посольства їх приймають.

Натомість у посольствах твердять, що якщо у людини немає пристойної суми грошей на рахунку, він може прикласти до документів на подачу візи нотаріально завірений лист, в якому буде прописано, що хтось з родичів фінансує поїздку.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...