Банки втратили 30 мільйонів доларів США через аферу в Івано-Франківську

Автор: Зелінська Таня

27 Чер, 2019 09:40

Банки втратили 30 мільйонів доларів США через аферу в Івано-Франківську

Міжнародна компанія Hyundai Corporation і кілька банків постраждали на $30 млн від безпрецедентної шахрайської схеми ТОВ «Компанія Рона».

Читайте також: Після тривалої хвороби помер відомий франківський професор

В Укрсоцбанку повідомили, що співзасновники ТОВ «Компанія Рона» (Івано-Франківськ) в особі Романа Семотюка, Романа Литвинця та інших осіб шахрайським шляхом за підробленими документами отримували кредити в банках на великі суми.

«Суть шахрайської схеми наступна: «Компанія Рона» оформляла кредити і міжнародні контракти на поставку товару, а поручителями за кредитами виступали компанії, які надавали під заставу неіснуючі об’єкти, тобто об’єкти нерухомості, що існують тільки «на папері» і зареєстровані в державному реєстрі нерухомості на основі підроблених документів. При виїзді співробітників банку на огляд застави шахраї розміщували табличку з потрібною адресою застави », – йдеться в заяві Укрсоцбанку.

Оціночна компанія «Нексія ДК. Оціночні послуги» в особі директора Євгена Лупака проводила оцінку об’єктів і надавала недостовірні дані замовникам, в результаті чого було завдано збитків в особливо великих розмірах.

За оцінкою постраждалих сторін, загальна сума завданих збитків «Компанією Рона» і її власником Романом Семотюком становить близько $ 30 млн. Зокрема, шкоди міжнародній компанії Hyundai Corporation завдано на $ 6,6 млн і 1,2 млн євро, ПАТ «Укрсоцбанк» – на $ 6 млн. Державні та інші приватні банки постраждали на загальну суму $ 11 млн і 110 млн грн.

На даний момент прокуратура Івано-Франківської області завела близько 20 кримінальних справ за фактом підробки документів, а також нанесення шкоди в особливо великих розмірах проти співзасновника ТОВ «Компанія Рона» Романа Семотюка, а також керівників підприємств-поручителів, які надавали неіснуючі об’єкти під заставу. У жовтні 2017 Роману Семотюку було вручено повідомлення про підозру і обрано запобіжний захід – домашній арешт, інформує “Галка” з посиланням на “Антикор”.

«Шахрайські дії ТОВ «Компанія Рона», спрямовані проти міжнародної компанії Hyundai Corporation і банків, а також відсутність своєчасної та адекватної реакції з боку правоохоронних органів значно погіршують інвестиційну привабливість України. Сьогодні вкрай важливо продемонструвати реальні кроки по захисту інвесторів і прогрес в реалізації реформи правоохоронного сектора для об’єктивного та оперативного розслідування цієї ситуації, включаючи пошук і накладення арешту на активи посадових осіб і бенефіціарів ТОВ «Компанія Рона» та інших компаній, що беруть участь в шахрайській схемі. Також важливо розслідувати не тільки дії, вчинені посадовими особами, бенефіціарами ТОВ «Компанія Рона» і пов’язаними з ними підприємствами, а й дії співробітників Служби державної реєстрації України і суддів Івано-Франківського міського суду, що беруть участь в реалізації цієї шахрайської схеми », – йдеться в заяві Укрсоцбанку.

Постраждалі особи просять ГПУ втрутитися в процес.

«З початку року, коли ми зіткнулися з проблемами в погашенні боргів «Компанією Рона», правоохоронними органами так і не було вжито належних заходів, тому ми звернулися за сприянням Генпрокуратури в переведенні справи з Івано-Франківська до столиці і відновлення розслідування у нього», – заявив віцепрезидент, глава юридичного департаменту Hyundai Corporation Йо Енг-Чан.

В.о. голови правління Укрсоцбанку Ростислав Матяш вважає, що кредитування економіки «стримується вкоріненою в масовій свідомості і бізнес-культурі практиці заохочення невиконання зобов’язань, зокрема непогашення кредитів».

«Кейс «Компанії Рона», коли втрати несуть не тільки комерційні банки, але і державні банки і міжнародні корпорації, вражає цинічністю, масштабом підготовки і глибиною корупції», – вважає глава Укрсоцбанку.

Дану інформацію “Галці” підтвердили у прокуратурі Івано-Франківської області та зазначили, що справу передали до Генеральної прокуратури України.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...