Батальйон територіальної оборони Прикарпаття відправляють на Схід. У бійців немає бронежилетів – Романюк

Автор: Турій Роман

07 Jun, 2014 17:39

Поділитись публікацією
Батальйон територіальної оборони Прикарпаття відправляють на Схід. У бійців немає бронежилетів – Романюк

Івано-Франківська область сформувала батальйон самооборони «Прикарпаття» чисельністю близько 450 бійців. Після навчання їх мають на меті відправити на Схід, при чому у найближчий час.

Читайте також: На Прикарпатті призначили нового заступника голови ОДА (ФОТО)

Про це в своєму Фейсбуці написав депутат обласної ради Юрій Романюк.

«Як мені стало відомо з надійних джерел, у найближчі дні (точну дату і час я знаю) батальйон повинен бути перекинутий на Схід (з район міста Слов’янська), в зону бойових дій, де повинен прибути через +3 доби після відправки (точну дату і час я знаю), згідно Наказу Генерального Штабу МО України.
Одна найголовніша проблема: на 450 бійців немає жодного бронежилета четвертого класу захисту (гарантує захист від автоматної кулі калібру 7,62). В таких умовах відправка прикарпатців на Схід є приреченим перетворенням людей на гарматне м’ясо, чого ми всі спільно допустити не маємо права», – пише Романюк.

За його словами, керівництво ОДА виконало наказ в.о. президента про сформування батальйону. Людей знайшли. Підготовку пройшли. Зброю і боєприпаси отримали. Навчальні стрільби на полігоні у Стороженецькому районі пройшли.

«Область, громада і обласні/районні/міські депутати перед батальйоном і державою свою місію виконали: гроші на батальйон виділили, знайшли і профінансували 2,9 млн. грн. на близько 500 бронежилетів 4 класу захисту. Гроші відправлені виконавцеві – обласному військовому комісаріату(уповноваженому державою органу на відповідні закупівлі).
Але, комісаріат близько 2-х тижнів погоджував з Міністерством оборони питання номенклатури, кількості, якості, ціни та виробника бронежилетів.  МО-ГШ уповноважило/рекомендувало комісаріату купувати бронежилети у фірми ТЕМП, яка має відповідну Ліцензію. Але, за останні 5 діб комісаріат “не зміг” зв’язатися з фірмою виробником, і не уклало Договір на купівлю відповідної партії броніків. А до відправки батальйона всього лічені дні.
Навіть, якщо б Договір був підписаний сьогодні, то на виготовлення партії броніків у 500 шт. потрібно мінімум місяць часу! Як, в таких умовах відправляти людей з Прикарпаття  на передову, без жодного бронежилета?Це – свідомий, спланований злочин! Наказ – приречує людей на неминучу загибель!», – пише Романюк.

За його словами, вихід: або відміняти (призупиняти) Наказ Генштабу, або паралельно негайно купувати бронежилети протягом двох діб в інших фірмах, без жодних тендерних процедур та формальностей.

Теги: