Батьки проінспектувати шкільні їдальні, на які раніше надходили скарги (ФОТО)

Автор: Турій Роман

19 Бер, 2015 13:23

Поділитись публікацією
Батьки проінспектувати шкільні їдальні, на які раніше надходили скарги (ФОТО)

19 березня, представники батьківської громади міста пішли у школи, аби перевірити, чим там харчують дітей. Побували у ЗОШ №11 та №21 – на них були скарги.

Читайте також: Міська рада закликає президента і Кабмін підвищити пенсії

Перевіряли накладні, медичні книжки персоналу, санітарний стан і, звісно, пробували саму їжу, пише Репортер.
В 11 школі натрапили саме на сніданок. У меню – салат, макарони, гречаник, чай і печиво.

Порції виглядають не надто великими, а макарони сухими. Печива так і не побачили, хоча підприємець, яка організовує тут харчування, запевнила, що його дають пізніше вчителям, а ті уже після сніданку роздають дітям.

Голова асоціації піклувальних рад міста Петро Хмельовський відзначив, що обладнання в самій їдальні дуже старе і вона потребує ремонту. До слова, документів на продукти, так і не побачили, підприємець пояснила це тим, що в неї на обслуговування є ще школа №3 і всі документи там.

Щодо самих страв. То в салаті з моркви виявилося забагато оцту, а в гречанику відчувалися хрящі.

«Ми бачимо, що у меню гречаник з маслом, макарони і салат «Курочка ряба», – каже голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна. – Але макарони і гречаник сухі, ніякого масла не видно, а салат просто з капусти. І вага самої порції після зважування виявилася на 40 грам меншою, ніж записано у меню». Підприємець же пояснила, що масло додають у загальну порцію макаронів і тому його аж так дуже не видно, а щодо ваги – це просто людський фактор, кинули трохи менше макаронів. І справді, вага гречаника була правильною.

Далі пішли в 21 школу. Як каже Петро Хмельовський була інформація, що тут з відходів – картоплі чи рису – назавтра роблять запіканки.

«І справді, ми побачили, що залишки сніданку не викинені в одну купу, а стоять окремо по тарілках і це насторожує», – каже він.

Разом з тим активісти спробували їжу – картопляне пюре було просто жахливим, водянистим і з грудками. А рибна котлета мала дуже дивний смак.

На питання, що це за риба така, завідувач їдальні не зміг показати жодного документа – ні накладної, ні сертифіката. Мовляв, вони є у підприємця, але, можливо, в іншій школі, бо вона обслуговує ще й ЗОШ №22. З нею ж побачитися не вдалося, оскільки жінка пояснила, що зараз у лікарні.

За результатами усіх перевірок, а це ЗОШ №3, №11 та №21, активісти кажуть, що найсмачніше готують в 11.