“Батьківщина” хоче зниження прохідного відсотка до Верховної Ради

Автор: Людмила Баран

15 Jul, 2014 15:15

Поділитись публікацією
“Батьківщина” хоче зниження прохідного відсотка до Верховної Ради

Фракція виступає за переобрання Парламенту України, але тільки зі змінами до виборчого законодавства. 

“Ми за дострокові вибори, незалежно від того, коли вони відбудуться. Разом із УДАРом  і “Свободою” ми підписали постанову про це. Але ми просимо змінити законопроект. Не може бути голосування за змішаною системою. Потрібно ввести пропорційну систему з відкритими списками”, – сказав на прес-конференції 15 липня депутат  Дмитро Шлемко.

За словами голови обласного осередку “Батьківщини”, фракція хоче, щоб до Парламенту допускали блоки. Але вимагає  зниження для них мінімального відсотка голосів виборців, який дає доступ до ВР.

“Ми за те, щоб були блоки. Але не за те, щоб блоки мусили набирати 7 %, а партії – 5 %. Ми за зниження прохідного відсотка. Чим більше різних партій пройде в Парламент, тим краще він працюватиме”, – вважає Дмитро Шлемко.

У підтримку перезавантаження Верховної Ради на прес-конференції висловився також народний депутат Василь Гладій.

“У Парламенті є три типи депутатів. Ті, хто підтримує розвиток України й активно діє у цьому напрямку. Присутні українофоби,  які працюють п’ятою колоною Кремля. І є заробітчани, які голосують тільки відповідно до власної вигоди й інтересів. Ми не можемо сказати, що ті 450 депутатів у Верховній Раді зараз підтримують вимоги суспільства. Думаю, що після виборів склад Парламенту зміниться на 50%”, – стверджує Василь Гладій.

Крім того, депутати виступають за введення військового стану в Луганській та Донецькій областях.

“Можна в усіх інших областях провести вибори, крім цих двох. За тією виборчою системою, яка дійсна зараз, декотрі члени “Батьківщини” з Донецької чи Луганської областей не мали б шансів потрапити до Парламенту. Зі змінами до виборчого закону в них це вийде, навіть якщо в цих областях вибори не проведуть”, – зауважив Дмитро Шлемко.