Батько Романа Гурика розкритикував конкурс пам’ятника Небесної сотні (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

30 Jun, 2015 10:58

Поділитись публікацією
Батько Романа Гурика розкритикував конкурс пам’ятника Небесної сотні (ФОТО)

У міськвиконкомі 30 червня розпочався фінал конкурсу пропозицій пам’ятного знаку «Стіна пам’яті «Небесної сотні». На конкурсі виникли спірні питання. 

Читайте також: У Франківську хочуть відродити аналогову зйомку, перша студія проявлення може зʼявитися у палаці Потоцьких

На розгляд журі представили чотири  роботи, які  були обрані на попередньому етапі конкурсу з-поміж 18-ти проектів. Після того вони виставлялися у галереї “Бастіон”. Це проект № 2 авторського колективу  Ігора Семака та Романа Фединяка, № 16 – Світлани Кос, № 12  – Володимира Семківа та Юлії Семків, №5 – Максима Гаха.

Крім того журі вирішувало, чи включати до розгляду роботу скульптора Данила Книшука. Як відомо, він написав звернення до міського голови, щоб його роботу включили до конкурсу, оскільки проект підтримали багато людей.

“Повертатися до перегляду результатів конкурсу болісно, в першу чергу, для тих авторів, які теж опинилися поза відбором. Створення такого прецеденту вплине на майбутні конкурси, які проводитимуть у місті”, – зауважив Ігор Панчишин, начальник відділу культурної спадщини міськвиконкому.

Батько Романа Гурика висловив сумнів щодо того, чи доречно був проведений конкурс та чи правильно відбувався підрахунок голосів за проекти на попередньому етапі.

“Хочу сказати про сам конкурс. Коли проходив перший етап, не було повідомлено. В комісію мав би бути включений  хтось родин із Небесної сотні. Треба було виставити всі роботи, а не лише чотири, на розгляд громадськості”, – вважає  Ігор Гурик.

Директор Департаменту архітектури Володимир Гайдар наголосив, що робота журі є легітимною і рішення щодо пам’ятника мають приймати фахівці.

Після суперечки з журі та одним із представників громадськості Ігор Гурик розгнівано покинув залу.

“Думаю, що комісія легітимна. Я був присутній на всіх засіданнях”, – вважає Володимир Веркалець, голова Народної ради, – Ви приймете рішення, що далі буде, ми подивимося. Ви маєте довести свою роботу до кінця”.

За результатами голосування членів журі, роботу Данила Книшука не включили до розгляду.