Батьки, учні та вчителі зможуть долучитися до розвитку шкіл на Прикарпатті

Автор: Зелінська Таня

06 Кві, 2021 20:41

Батьки, учні та вчителі зможуть долучитися до розвитку шкіл на Прикарпатті

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

«Цією інформаційною кампанією ми хочемо закцентувати на понятті «якісна школа». Це насамперед результат спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу, яких об’єднують спільні цінності та прагнення до розвитку. Адже робота засновника, директора школи, вчителів полягає в забезпеченні ресурсами, постійному розвитку для надання якісної освіти. Важливу роль в цьому процесі відіграють також вмотивовані учні та батьки. Ґрунтуючись на дослідженні, яке провела Державна Служба якості освіти України, можна стверджувати, що не завжди вдається досягти спільного розуміння якості освіти. Тому на інформаційному ресурсі Служби показано, яким чином керівники шкіл, вчителі, батьки, громадськість можуть долучитися до розвитку закладу» – зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківські й області Галина Микитюк.

В межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба.

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua, а ролики розміщені на ютуб-каналі Служби.   (https://youtu.be/j5a0_TlHmXY ,    https://youtu.be/Cy1tPBSeHlA )

Довідково:

Державна служба якості освіти – державний орган, створений у 2017 році, що опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти.

Ініціатива “Система забезпечення якості освіти” впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...