Батискаф з туристами все ще шукають. Кисню лишилося на лічені години (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Вадим Войтик

22 Чер, 2023 14:36

Поділитись публікацією
Батискаф з туристами все ще шукають. Кисню лишилося на лічені години (ІНФОГРАФІКА)

У Північній Атлантиці триває масштабний пошук зниклого в неділю батискафа «Титан» із трьома туристами та двома членами екіпажу на борту. Рятувальники вдвічі збільшили територію пошуків.

У четвер до рятувальної місії приєдналися додаткові човни й підводні апарати. Пошуки переходять у критичну фазу, – пише BBC.

Якщо батискаф все ще справний, на ньому, швидше за все, лишилось мало кисню. Він може закінчитися приблизно о 10:00 за Гринвічем (о 13.00 за київським часом) у четвер.

Берегова охорона США повідомила у середу, що протягом другої доби вони виявили більше шумів за допомогою гідроакустичних буїв – пристроїв, скинутих з літаків і кораблів.

Виступаючи під час пресконференції у Бостоні, капітан Джеймі Фредерік сказав, що канадський пошуковий літак вловив підводні шуми у вівторок, а потім знову у середу.

За його словами, з прибуттям більшої кількості човнів і підводних апаратів операції відновляться там, де пошуки проводили спочатку. Загальна площа ділянки моря, яку прочісують рятувальники, становить близько 26 000 квадратних кілометрів, що вдвічі більше за площу штату Коннектикут.

“Надія завжди є, – сказав капітан Фредерік. – Це 100% пошуково-рятувальна операція”.

За його словами, на цей момент у пошуках беруть участь п’ять надводних суден, ще п’ять прямують до цього району. Серед додаткових суден, які прямують на допомогу, французький корабель L’Atalante. Човен оснащений роботом, який може опуститися на глибину 3800 метрів і підняти “Титан” на поверхню.

Раніше у середу контрадмірал берегової охорони США Джон Могер заявив, що на підводному човні, ймовірно, є система екстреного життєзабезпечення, яка містить додатковий кисень, але і його запаси вичерпуються.

На борту семиметрового “Титана” перебувають британський бізнесмен Геміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулеман, колишній французький водолаз Поль-Анрі Наржеоле та Стоктон Раш, генеральний директор OceanGate, компанії, якій належить батискаф.