Бензин чи дизель? На що звернути увагу при виборі автомобіля
04 Кві, 2019 17:41
Купівля автівки – важлива подія в житті людини. Більшість дуже відповідально обирають свій майбутній автомобіль, тому зважають не лише на марку та модель, але й на його комплектацію. При цьому важливим моментом, який не можна оминути увагою при виборі авто, є тип його двигуна. Тут і виникає вічне запитання “що краще: бензин чи дизель?”. Однозначної відповіді й досі немає, все залежить від різних обставин і факторів. Спробуємо розібратися.
Основна відмінність бензинового двигуна від дизельного полягає в принципі підпалювання парів пального в процесі роботи автомобіля. У першому випадку бензинові пари, змішані з повітрям, підпалюються за допомогою електричної іскри. А в іншому – самозаймання парів дизельного палива відбувається під дією високої температури та попередньо стиснутого повітря. Власне це й зумовлює різний підхід до конструювання деталей і вузлів двигуна та впливає на роботу машини та вартість її експлуатації. На що ж потрібно звернути увагу, щоб вдало вибрати своє авто?
Переваги та недоліки автомобілів з бензиновим двигуном
Всі авто з бензиновим мотором коштують дешевше, ніж їхні дизельні аналоги. І тут немає жодних “підводних каменів”. Не варто думати, що машини на бензині менш якісні. Просто собівартість їхнього двигуна є меншою, а значить нижчою буде і ціна авто.
У бензинових моделей більш якісна розгінна динаміка через коротший крутний момент. Також через особливості будови двигуна з’являється велика потужність.
Зазвичай, такі автомобілі дешевші в обслуговуванні, що теж зумовлено більш простою конструкцією мотора і паливної системи. До того ж, фахівців з бензинових двигунів відшукати значно легше, ніж спеціалістів з дизелю. І якщо ви мешкаєте далеко від хороших станцій обслуговування, то краще одразу робити вибір на користь бензинового двигуна.
Ще один плюс – їх не так страшно залишити на морозі. Вони краще переносять мінусову температуру і, все ж таки, заводяться легше, ніж дизелі. Для порівняння, якщо взимку в дизельний автомобіль ви не заллєте зимове паливо, або воно виявиться поганої якості, то солярка в баку може загустіти, і машина просто не заведеться.
Бензинові двигуни не такі чутливі до палива середньої якості, тоді як у дизелів воно провокує серйозні проблеми. Саме через це багато світових виробників довго не поставляли автомобілі з дизельними моторами в Україну. Компанії переживали, що через неякісне паливо клієнти будуть багато скаржитися на проблеми з моторами.
Також на бензиновий двигун можна поставити газобалонне обладнання. А відтак суттєво зекономити на вартості палива (до 30-50 % від стилю їзди). З іншого боку, його належне технічне обслуговування, теж вимагає певних витрат.
Основними недоліками автомобілів на бензині називають вищу вартість палива та більший його розхід, у порівнянні з дизелем. Також під час експлуатації такої автівки частіше виходить з ладу система запалювання.
Плюси та мінуси дизельних автомобілів
Дизельні двигуни споживають менше палива. Цю перевагу можна вважати своєрідною компенсацією за більш високу вартість таких автомобілів. Але тут потрібно зважити, як часто ви будете користуватися вашим транспортом. Бо якщо більшу частину часу машина стоятиме на парковці, то ваша переплата за неї не компенсується економією палива.
Хоч і розгінна динаміка та потужність дизелів є дещо меншою, але він тяговитіший. Завдяки довшому крутному моменту дизельний автомобіль значно легше вибирається з болота, а це важливо, коли їдеш по бездоріжжю.
Автівки з дизельним мотором вважаються більш довговічними. Хоча ремонт цих автомобілів коштує значно дорожче, та ламаються вони, як правило рідше, ніж бензинові.
Недоліки дизельних машин: вони довше прогріваються; потребують спеціального палива залежно від сезону; є дорожчими в обслуговуванні; сильніше гудять та вібрують.
Бензин чи дизель?
Як бачимо, свої переваги й недоліки мають обидва типи автомобілів. То якому з них все ж таки віддати перевагу?
Є кілька важливих факторів, які вам допоможуть зробити правильний вибір:
- пам’ятайте про клімат і місцевість, в яких ви живете;
- дізнайтеся, якої якості паливо продають на АЗС поблизу вас;
- визначте, чи підійде вам рівень обслуговування на найближчих СТО;
- подумайте, як довго ви плануєте володіти цією машиною та наскільки інтенсивно її використовувати.
Врахуйте ці моменти, і вибрати авто буде значно легше! До прикладу, якщо більшість часу за кермом ви проведете в регулярних поїздках по місту, плануєте багато їздити в зимові морози, а ваша «тачка» ночуватиме не в гаражі, а на подвір’ї, то краще купити машину з бензиновим двигуном.
А якщо ви плануєте їздити на далекі відстані (чим більшим буде річний пробіг автомобіля, тим вигідніше) та знаєте надійні точки, де заправляють якісною соляркою, то купуйте дизель. Також дизельне авто є більш раціональним варіантом у селищах з поганою інфраструктурою.
Отже, на кожен з цих варіантів завжди знаходиться свій покупець. Та який би автомобіль ви не обрали, пам’ятайте про головне: кермувати треба “з розумом”. Щасливої дороги!