«Берегиня» у Франківську проводять конкурс для жінок з інвалідністю (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

12 Сер, 2021 12:15

Поділитись публікацією
«Берегиня» у Франківську проводять конкурс для жінок з інвалідністю (ФОТО)

Конкурс “Берегиня” для жінок з інвалідністю влаштували 12 серпня в Івано-Франківську. Організувала його обласна громадська асоціація людей з інвалідністю. Такий конкурс проводять вдесяте.

Захід відбувається у приміщенні обласної “Просвіти”. До участі готуються жінки з різних районів Івано-Франківщини. Усі вони є переможницями районних конкурсів. Жінки виставили свої роботи й підготували номери, інформує “Галка”.

Голова Івано-Франківської обласної асоціації інвалідів Ганна Гринів розповідає, що цьогоріч на конкурс прибуло 12 учасниць.

«Це вже десятий конкурс, який ми проводимо «Жінка берегиня роду». Це суто жіночий конкурс, ми збираємо всіх жіночок з районів, які є особами з інвалідністю. Це дуже важливий конкурс для них, вони представляють чим вони займаються, які в них хобі, прославляють себе, як берегинь роду. У нас є жінки з різних районів, по одна-дві учасниці з кожного. Через коронавірус багато учасниць боялись їхати, також є багато хворих. Нині маємо 12 учасниць, у порівнянні з минулими роками було 20. Але це було до коронавірусу, зараз ми навіть самі скоротили кількість учасниць, адже люди з інвалідністю більш вразливі до цієї хвороби, тож ми їх бережемо», – розповідає Ганна Гринів.

Розпочали із конкурсу «Візитка». Конкурсантка в цікавій формі мала розповісти про себе. Далі був інтелектуальний конкурс, а після – талантів: вокал, хореографія тощо. Також був конкурс «Світ знань», новий конкурс, в якому потрібно виготовити віночок. Та дефіле.

Одна з учасниць Анна Авраменко з Рогатинського району любить рукоділля, грає на баяні.

«Не можу без праці, в мене натруджені руки, я завжди зайнята. Маю двоє дітей і четверо онуків», – розповідає жінка.

Учасниця конкурсу Параска Бойчук є Головою товариства інвалідів в Богородчанах, жінка каже, що допомога іншим надає їй життєвих сил.

«З перших днів допомагаю там, ця робота дає мені сили не відчувати свою проблему. Влаштовувати людям зустрічі з депутатами і допомагати вирішувати проблеми дає мені сенс. Моє хобі це матінка природа, люблю грибочки і лісочок», – каже Параска.

Учасниця з Івано-Франківська Анна Остапів займається танцями, спортом, подорожує.

Конкурсантка Галина Іванків з Богородчанщини розповідає, що її покликання бути мамою та бабусею.

«Маю дочку, внучку – і це моє покликання. Люблю домашнє господарство, випічку, читати книги. Так як всі жінки. Люблю життя і насолоджуюся ним, стараюся всюди, де можу побувати», – каже Іванків.

Марія Лазарович з Косівського району має безліч талантів: пише вірші, вишиває, співає, має ферму овечок.

«Я танцюю, пишу співаю і вівці тримаю. Маю цілу ферму 9 овечок, яких я дою, роблю сир бринзу. У 2009 році я влаштувала у Франківську танці на візках. Це було моє досягнення. Друге досягнення я зібрала зі всієї України, їздила по областях, збирала гаївки і видала книжку», – каже Марія.

Богдана Копилець з Богородчанщини займається вишиванням з бісеру, має двоє маленьких дітей, любить займатися спортом та їздить на спартакіади.

Оксана Чечіль маючи одну руку вишиває нитками й бісером, любить пекти, має двох дітей.

Щоб обрати переможницю журі оцінювали інтелект і таланти конкурсанток. Проте кожна з учасниць отримала призи у своїй номінації, то ж переможених не було.

За результатами конкурсу, першою віцеміс стала Марія Лазарович, а другою – Галина Іванків.

«Берегинею» стала Анна Остапів.