Берегова охорона США констатує “катастрофічний вибух” субмарини “Титан”

Автор: Вадим Войтик

22 Jun, 2023 22:41

Поділитись публікацією
Берегова охорона США констатує “катастрофічний вибух” субмарини “Титан”

У Північній Атлантиці зник батискаф «Титан» із трьома туристами та двома членами екіпажу на борту, який мав досліджувати останки затонулого лайнера «Титанік». Берегова охорона США каже про “катастрофічний вибух”. 

Підводний апарат, який прямував до «Титаніка», зниклий у неділю разом із п’ятьма людьми на борту, зазнав «катастрофічного вибуху», внаслідок чого загинули всі, хто був на борту, заявив у четвер контрадмірал берегової охорони США Джон Могер.

Хвостовий конус та інші уламки зниклого підводного апарату “Титан” були знайдені приблизно в 1600 футів від носової частини “Титаніка”.

«Ми продовжуємо складати карту поля уламків, і зробимо все можливе, щоб повністю визначити, що там внизу», — сказав адмірал.

Згідно з офіційним виступом на брифінгу Берегової охорони США в четвер, пошукові бригади виявили “п’ять різних великих уламків”, ідентифікованих з підводним апаратом “Титан”.

«Тепер ми вважаємо, що наш генеральний директор Стоктон Раш, Шахзада Давуд і його син Сулеман Давуд, Хеміш Хардінг і Пол-Анрі Нарджолет, на жаль, загинули», — йдеться в заяві OceanGate, якій належить зниклй апарат.

Як писала “Галка”, компанія OceanGate здійснювала успішні експедиції до останків «Титаніка» з 2021 року. З приватних клієнтів компанія бере по 250 тис. доларів за місце у восьмиденній експедиції, що дозволяє побачити затонулий легендарний лайнер.

Дослідницьке судно «Полар принс» втратило зв’язок із командою батискафа вранці в неділю, через годину та 45 хвилин після занурення. Відтоді тривала рятувальна операція