Без акту перевірки димовентканалів можуть відключити газ, – Теплий дім (ФОТО)

Автор: Застава Максим

15 Чер, 2020 10:07

Без акту перевірки димовентканалів можуть відключити газ, – Теплий дім (ФОТО)

Комунальне підприємство “Теплий дім” та його підрядні організації щорічно проводять перевірку димових та вентиляційних каналів – ця послуга є обов’язковою.

Читайте також: Мешканець франківської багатоповерхівки "відібрав" тепло в сусідів

Про початок перевірки співвласники будинків повідомляються смс-повідомленням та оголошенням на будинку. Працівники, що проводять перевірку, мають відповідні посвідчення та засоби індивідуального санітарного захисту, зазначають у підприємстві.

Закон “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” (ст. 7) зобов’язує співвласників будинку забезпечувати технічне обслуговування, належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку.

Обов’язковий перелік робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території (наказ Мінрегіонбуду 27.07.2018 № 190) включає в себе обслуговування димових та вентиляційних каналів.

Відповідно до пунктів 3.2. та 3.3. Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285, власник є відповідальним за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Згідно з пунктом 6.1. Правил безпеки систем газопостачання перевірка і за потреби прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт. Декларація відповідності КП “Теплий дім” зареєстрована у територіальному органу Держпраці 21.02.2020 р. №853.

Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об`єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів – 12 місяців.

Оплата послуг з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів здійснюється за рахунок власника будинку, квартири чи газифікованого комунально-побутового об`єкта.

У випадку відмови власника квартири від обстеження димовентканалів, управитель скеровує відповідне повідомлення до газопостачального підприємства, яке, у свою чергу, вирішує питання продовження постачання газу до відповідного будинку.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...