Безкоштовний хостинг для сайту – плюси, мінуси, підводні каміння
27 Бер, 2023 19:59
Різноманітність існуючих Інтернет-проектів вражає. Можна виділити цілу купу критеріїв для їх класифікації, але одним з основних є критерій комерціалізації.
Тобто, є сайти комерційні, котрі «заробляють» гроші на себе та свого власника, а є некомерційні або неприбуткові веб-проекти, котрі, зокрема, можуть виконувати корисні для громади функції. Саме для таких веб-проектів актуальним стає питання їх технічної підтримки, оскільки коштів, у більшості випадків, просто не вистачає. Розглянемо можливості використання безоплатного хостингу для різних типів Інтернет-ресурсів.
Характеристики хостингу, котрий надається безоплатно
Своїми характеристиками сучасний безоплатний хостинг не набагато відрізняється від звичайного оплачуваного. Зазвичай, тут також присутні швидкісні SSD-накопичувачі, SSH та FTP доступи та інші подібні можливості. Окрім того, технологічні платформи та програмне забезпечення, такі як Php, MySql та інші постійно поновлюються, що виключає відставання сайту від розвитку Інтернет-технологій.
Для можливості керування сайтом, так само як і для оплачуваної послуги, надається панель управління із підтримкою національної мови. Типи таких панелей можуть бути різними в залежності від визначеного хостинг-провайдера. Наприклад, багато хто з провайдерів у конфігурації свого безкоштовного хостинг-плану вказує на наявність сучасної FastPanel для керування сайтами. Однак, в більшості випадків, за вподобаннями замовника така панель може бути змінена на іншу.
Як відомо, існує лише три різновиди хостингу – віртуальний звичайний, віртуальний сервер та виділений фізичний сервер. Звісно, усі ці різновиди присутні у оплачуваних хостинг-планах провайдерів. Однак, для безоплатного виду хостингу характерна наявність лише перших двох – віртуального звичайного та віртуального серверу. Це обумовлено насамперед значними витратами для провайдерів для забезпечення роботи виділеного сервера.
Вказаний варіант з віртуальним сервером, зазвичай, має свої градації. Насамперед, це всесвітньо відомі VPS та VDS сервери, кожен з яких орієнтований на певний тип віртуалізації для сервера. У оплачуваному хостинг-плані ціни на вказані сервери різняться між собою, але для безоплатного варіанту такого немає – ціна одна й та ж і вона дорівнює нулю.
Цілодобова технічна підтримка роботи веб-ресурсу є невід`ємним атрибутом для будь-якого оплачуваного хостинг-плану. Але для безоплатного варіанту не завжди є можливість її отримати. Усе залежить від рішення керівництва хостинг-компанії. Наприклад, хостинг-провайдер HyperHost – https://hyperhost.ua/uk/free-hosting – таку підтримку гарантує. І вона абсолютно нічим не відрізняється від будь-якого з оплачуваних хостинг-планів.
Таким чином, можна виділити наступні переваги використання безоплатного хостинг-плану для свого сайту:
- Повна безоплатність послуги;
- Безкоштовна цілодобова технічна підтримка (залежить від провайдера);
- Доволі широкий вибір варіантів розміщення сайтів.
Недоліки:
- Часткові обмеження об`ємів ресурсів та варіантів розміщення сайту;
- Необхідність відповідати умовам хостинг-провайдера для отримання та використання послуги.
Умови компанії-провайдера для отримання послуги
Одним із найбільш болючих питань що до використання безоплатного хостинг-плану є певна низка умов з боку надавачів послуги. Це може включати не тільки використання сторінок веб-сайту замовника послуги для розміщення реклами або інших видів інформації від провайдера, але і певні додаткові вимоги що до орієнтованості Інтернет-проектів та особистості замовника.
Такі види вимог унеможливлюють придбання вказаного виду хостингу декотрими із замовників. Наприклад, найчастіше провайдери відмовляють у розміщенні сайтів тим претендентам, хто займається комерційною діяльністю. Провайдери, перш за все, зацікавлені у залученні до безоплатного хостингу перспективних IT-компаній, фахівців з Інтернет-маркетингу та будь-яких компаній та підприємців, працюючих у галузі Інтернет-технологій.
У свою чергу, повне табу на отримання послуги накладається на розважальний сектор Інтернету, особливо, якщо він пов`язаний із азартними іграми. Також відмову отримають майнери та Forex проекти.
Партнерська публікація.