Безплатне зубопротезування на Прикарпатті: хто, як і де може отримати допомогу
26 Тра, 2024 12:15
В Івано-Франківській області у п’ятьох медзакладах пропонують безплатне зубопротезування. Скористатися послугою можуть учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовці.
Читайте також: У 29 медзакладах Прикарпаття можна безплатно спостерігати вагітність
Це стало можливим завдяки пілотному проєкту від Національної служби здоров’я України, повідомляють “Галку” в НСЗУ.
“На фінансування проєкту із зубопротезування, який стартував з 1 квітня 2024 року, з державного бюджету виділили 750 млн грн. В Івано-Франківській області на цей пакет законтрактувалися вже 5 медзакладів, які у квітні надали допомогу вже 13 пацієнтам. Проте підписання договорів надалі триває, тобто кількість надавачів буде збільшуватися, і ми закликаємо наших захисників користуватися цією можливістю”, – каже директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.
На Прикарпатті таку послугу надають в:
- Обласній клінічній стоматологічній поліклініці;
- КНП “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради”;
- стоматологічній поліклініці Калуської міської ради;
- КНП “Міська клінічна лікарня 1 ІФМР”;
- Івано-Франківському національному медичному університеті.
Як писала “Галка”, в ІФНМУ розширюють програму безплатного зубопротезування для військових. Допомогу надаватимуть щонайменше 100 пацієнтів у рік.
Тариф на медичну послугу складає 2765 гривень, до якої застосовуються коригувальні коефіцієнти відповідно до виду медичної послуги. Максимальна гранична вартість наданих медичних послуг одному пацієнту, згідно з постановою уряду, не може перевищувати 14 984 гривні.
Пацієнт може скористатися послугою один раз протягом року й абсолютно безоплатно.
Аби отримати послугу із зубопротезування, потрібно звернутися до медичного закладу, який є учасником пілотного проєкту та вже уклав контракт з НСЗУ. Для отримання послуги необхідне направлення від лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх в оригіналі:
- паспорт громадянина України;
- облікова картка платника податків;
- посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Як додають у НСЗУ, військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати направлення від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання послуги із зубопротезування.