“Безпритульні собаки є показником корупції у місті. Під собаку можна відмити будь-які гроші”, – волонтерка “Дому Сірка”

Автор: Людмила Баран

22 Aug, 2014 18:48

Поділитись публікацією
“Безпритульні собаки є показником корупції у місті. Під собаку можна відмити будь-які гроші”, – волонтерка “Дому Сірка”

Волонтер благодійної організації “Дім Сірка” Леся Габель заявила, що проблема безпритульних тварин у місті не вирішується через корумпованість влади та малу поінформованість мешканців. 

Про це вона розказала на прес-конференції 20 серпня, присвяченій приїзду до міста ветеринарів міжнародної організації “Чотири лапи”. Вони впродовж двох тижнів будуть стерилізувати бездомних тварин.  

Представниця БО “Дім Сірка”  наголосила, що в Івано-Франківську діє місцева програма зі стерилізації бездомних собак, яку здійснює комунальне підприємство “Полігон ТПВ” за бюджетні кошти. Леся Габель повідомила: якщо мешканець доглядає  за безпритульною собакою, але не має змоги її забрати додому, то спеціальна служба може безкоштовно її позбавити здатності до розмноження.

“Стерилізація в нашому місті відбувається абсолютно безкоштовно на вулиці Чорновола, 155 а. Це повинен пам’ятати кожен житель”, – зазначила волонтерка.

Вона наголосила: “Мешканці скаржаться, що кошти  йдуть на собак. Кошти, що виділяються з бюджету на стерилізацію, йдуть не на собак – вони йдуть на безпеку громадян, для того, щоб дитина могла спокійно йти по вулиці, і на неї не нападала тварина,  для того, щоб ви не бачили на вулиці труп збитої тварини, яка розкладається і розповсюджує інфекцію”.

За її словами, волонтери “Дому Сірка”  два місяці тому  подали заяву, щоб з’ясувати, як витрачає кошти КП “Полігон” на стерилізацію собак,  і дотепер не отримали відповіді. “Оскільки ми платники податків, то маємо право знати, на що йдуть наші гроші”, – зауважила зоозахисниця.

дім сірка волонтери 4 лапи-1395

“Можливо, зараз кажуть: “Дівчата, ви займаєтеся собаками, а в нас війна йде”. Ми ведемо свою війну з корупцією.  Давайте собаками опікуватимуться дівчата, які вже це роблять безкоштовно, по 24 години на добу. А не організація, яка займається сміттям. Якщо певна структура немає сил і немає досвіду, нехай вона  віддасть це тим людям, які мають великий досвід у цьому і можуть це вирішити.

Минулого року, коли було дві машини від організації “Чотири лапи”,  ми виконали майже  річну норму стерилізації собак комунального підприємства “Полігон”. При чому,  ми використали на це  приблизно 16 тисяч гривень. І сама стерилізація відбувається швидше, безпечніше, гуманніше.  Волонтери приїжджають,  діляться досвідом. Ви бачити на сьогоднішній зустрічі когось із влади? А ми їх запрошували.”, – повідомила волонтерка.

Крім того, волонтери  благодійної організації не раз чули від мешканців, що собак не усипляють медикаментами, на які виділяють кошти. Їх  на світанку, коли мало свідків, усувають більш жорстокими методами. “Бабця, яка бачить цю картину, вона, по-перше, в шоці, а по-друге, в неї немає  камери, щоб все це зняти. Люди не можуть про це відкрито заявити, в них просять відеодокази.  А це секундне діло: лопатки саперні, отрута, дитилін”.

Sobaka-3510

“Безпритульні собаки є показником корупції і свідомості держави. В європейських країнах немає безпритульних собак. У неєвропейських, в тих, де процвітає корупція, де можна зарити під безпритульну собаку будь-які кошти, ці собаки бігають. Це вигідно, бо під них можна відмити великі кошти”, – вважає Леся Габель.

“Я сподіваюся, що закінчиться війна, повернуться наші хлопці сюди, і тут нарешті будуть зміни. І нарешті до людей будуть ставитися як до людей, а до собак будуть ставитися по-людськи”, – підсумувала зоозахисниця.