Бібліотекам області передали рідери та диски з аудіокнижками (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

20 Jan, 2015 15:42

Поділитись публікацією
Бібліотекам області передали рідери та диски з аудіокнижками (ФОТО)

Облдержадміністрація 20 січня передала книги на електронних носіях та аудіовидання на дисках Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка.  

Читайте також: Олег Гончарук: "Платформа громад" і "Українська стратегія Гройсмана" об'єднали зусилля заради змін в країні

За словами директорки закладу Людмили Бабій, бібліотека отримала 28 електронних книжок та 86 дисків. Це – українська та зарубіжна класика, довідкова література. Все українською мовою.

Десять пристроїв залишать у себе, по одному примірнику рідерів та аудіокниг передадуть в районні і міські бібліотеки області.

“Ми радіємо такому різдвяному подарунку. Адже особливістю сьогодення є те, що разом з друкованими виданнями, паперовими носіями, молодь потребує і електронних читанок, – зауважила Людмила Бабій. – Безумовно, наші працівники знайомі з новітніми технологіями.  Якщо ви пройдетеся нашою бібліотекою, то побачите, що всі процеси здійснюються в електронному режимі”.

Вона додала, що бібліотека ще має потребу в новому комп’ютері, щоб ефективніше працювати з інформацією.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Ігор Дебенко сказав, що передана література повинна максимально  сприяти задоволенню читацьких інтересів мешканців області.

“На твори сучасних письменників накладається закон про авторське право. Відповідно, коли ми формували цей перелік, то мали певні рамки. На рідери, які ми закуповували, завантажували ту літературу, на яку це законодавство вже не розповсюджується. Це в основному твори українських та зарубіжних класиків. На кожному з цих рідерів вмістили до двохсот видань. На дисках представленні книжкові новинки, зокрема, твори сучасних місцевих письменників”, – розповів Ігор Дебенко.

Як зауважив голова ОДА Олег Гончарук, аудіокниги будуть корисними для людей з вадами зору. Вони зможуть прослухати літературні твори в читальному залі, а в майбутньому – взяти  додому.

Вартість закуплених пристроїв – 50 тисяч гривень.  Їх 2014 року виділили з обласного бюджету у рамках Програми захисту і розвитку української мови на території Івано-Франківської області на 2013-2015 роки.

Фото – Юрій Гриньків/ Galka.if.ua