Більша половина українців вважає, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби – Рейтинг

Автор: Турій Роман

22 Jul, 2014 11:08

Поділитись публікацією
Більша половина українців вважає, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби – Рейтинг

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», більше половини респондентів (58%) вважають, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби, а половина (49%) вважають що до цього має причетність оточення колишнього Президента Віктора Януковича. Ще чверть покладають відповідальність на Партію регіонів (28%) та на місцевих олігархів (24%), кожен п’ятий (18%) вважає, що за цим стоять місцеві мешканці, невдоволені політикою нової влади, 15% – радикальні нацiоналiстичнi організації, 11% – західні спецслужби, 6% – українські спецслужби, за інший варіант – 4%, не визначилися із відповіддю – 11%.

У порівнянні із квітневим опитуванням, у питанні щодо збройних протистоянь на Сході, зросла кількість тих, хто вважає причетними до них оточення колишнього Президента В.Януковича, Партії регіонів, західних та українських спецслужб. Натомість зменшилась кількість тих, хто вважає причетними до протистоянь на Сході місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади.

У регіональному розрізі на Заході і в Центрі стали більше вважати причетними до збройних протистоянь оточення колишнього Президента, на Півдні, навпаки, – стали менше дотримуватися такої думки. Партію регіонів більше звинувачують  також на Заході, Півночі та в Центрі. Місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади, у порівнянні з попереднім дослідженням стали більше називати на Заході, проте менше – на Сході, Півдні і Донбасі.

На Донбасі стали більше звинувачувати російські спецслужби та радикальні націоналістичні організації. Тут, а також на Півдні збільшилася кількість прихильників думки про місцевих олігархів та західні спецслужби, які причетні до протистоянь на Сході України, повідомляє соціологічна група Рейтинг.