Більше двох мільярдів гривень потрібно, аби відновити Прикарпаття після негоди
28 Чер, 2020 17:09
Понад два мільярди гривень потрібно, щоб повністю відновити інфраструктуру та відшкодувати збитки від стихії на Прикарпатті цього року.
Читайте також: Ексголова ОДА став на захист працівників департаменту, які публічно виступили проти керівниці
Про це Суспільному розповів голова Івано-Франківської обласної адміністрації Віталій Федорів.
Нагадаємо, днями Уряд виділив Прикарпаттю майже 500 мільйонів гривень.
Голова ОДА розповідає, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив його, що 480 млн грн – це лише першочергова сума.
“Бо потрібно пройти шлях оформлення відповідних кошторисів і проведення закупівель через систему ProZorro. Щоб відновити Прикарпаття після негоди, буде потрібно більше ніж 480 млн” – розказує Віталій Федорів.
Очільник каже, що ці гроші, відповідно до Постанови 415, можна скеровувати лише на відновлення, тих об’єктів, які постраждали від стихії. Не на нове будівництво.
“Я був причетний від контролюючої організації до повені 2008-го року і бачив усі нюанси виплат населенню. Тому цього разу, враховуючи попередні недоліки, пропозиції звучать так: потрібно буде розділити на категорії місць відшкодування. Це поточний ремонт – сума коливається приблизно до восьми тисяч гривень. Капітальний ремонт – до 25 тисяч гривень. Коли власник втратив житлові приміщення – 250 тисяч гривень”, – додає Федорів.
Для того, щоб отримати кошти на відшкодування збитків, каже очільник області, повинні бути складені відповідні акти, які мають підписати голова органу місцевого самоврядування і всі члени комісії.
Окрім того, об’єкт, який підпадає під відновлення, має мати балансову вартість і перебувати на обліку органів місцевого самоврядування як комунальне майно.
Коштів, які виділив Кабмін, поки в обласному держказначействі нема.
“Відповідного протоколу і постанови ми ще очікуємо. Але наголошую, що ці кошти у сумі 480 млн грн будуть використовуватися виключно до постанови 415, яка і передбачає, на що можуть використовуватися кошти резервного фонду державного бюджету”, – каже очільник ОДА.
За його словами, на даний час облдержадміністрація готує пропозиції для того, щоби була можливість внести збитки, завдані повінню населенню області, на відшкодування. У вівторок пропозиції надішлють до Кабінету Міністрів України.
“Повінь ще триває. Сільським головам дуже важко добратися до тих чи інших будівель, щоби це все правильно і швидко оцінити. Приблизно 13 тисяч домогосподарств є такими, що вважаються пошкодженими. Відповідно категорійність будуть встановлювати органи місцевого самоврядування”, – пояснює Федорів.
Він наголосив, що буде особисто контролювати й гарантувати прозорість ухвалених рішень щодо розподілу цих коштів: “Всі правоохоронні органи будуть залучені, щоб контролювати кожен об’єкт, який буде реалізуватися за ці кошти”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США виділить Україні 100 тисяч доларів для ліквідації наслідків повеней на Західній Україні