Більший, ніж Барселона та Мілан: яким буде Івано-Франківськ після створення ОТГ (КАРТА)

Автор: Костинюк Олександр

22 Oct, 2019 19:43

Більший, ніж Барселона та Мілан: яким буде Івано-Франківськ після створення ОТГ (КАРТА)

З утворенням Івано-Франківської ОТГ і входженням до неї майже двох десятків приміських сіл, територія міста суттєво збільшиться. “Галка” уявила, яким може стати Івано-Франківськ, та порівняла його з низкою відомих європейських та заокеанських міст.

Нагадаємо, дев’ятого жовтня Івано-Франківськ утворив об’єднану територіальну громаду з Чернієвом та Підлужжям.

Крім того місто працює в напрямку добровільного об’єднання і з іншими приміськими селами, адже згідно з перспективним планом формування територій до Івано-Франківської ОТГ мають входити 19 населених пунктів.

“Галка” уявила, якою стане площа Івано-Франківська з селами, що вже ввійшли та ще ввійдуть в об’єднану громаду:

1. Згідно з даними Держгеокадастру власне площа міста Івано-Франківська становить приблизно 3,6 тисяч гектарів.

2. Як відомо, ще до створення ОТГ у підпорядкуванні міської ради перебували п’ять навколишніх сіл: Вовчинець Крихівці, Микитинці, Угорники, Хриплин. Разом площа цих сіл становить близько 4,7 тисяч гектарів. Тобто до утворення ОТГ площа Івано-Франківська становила 8,3 тисячі гектарів (3,6 + 4,7).

3. Орієнтовна площа Чернієва та Підлужжя, які вже приєдналися до міста, дорівнює 2,5 тис. га і 1,2 тис. га відповідно. Себто до міста додалося ще приблизно 3,7 тисяч гектарів. До слова, в департаменті комунальних ресурсів франківської міськради “Галці” зазначили, що точні площі цих та інших сіл наразі невідомі. Конкретніші дані будуть після проведення інвентаризації земель.

4. Також про готовність об’єднуватися з містом вже заявили села Драгомирчани (0,9 тис. га), Колодіївка (0,9 тис. га), Узин (1,2 тис. га), Братківці (1,7 тис. га) та Чукалівка (0,5 тис. га). Якщо вони ввійдуть в Івано-Франківську ОТГ, то площа Івано-Франківська збільшиться ще на 5,2 тисяч гектарів.

5. Крім того місто веде переговори про добровільне приєднання ще шістьох сіл. Це Березівка (1,1 тис. га), Добровляни (0,5 тис. га), Загвіздя (1,8 тис. га), Підлісся (1,4 тис. га), Підпечери (1,8 тис. га) та Угринів (1 тис. га). З деякими з них уже підписані угоди про співпрацю. Сумарна орієнтовна площа цих сіл становить 7,6 тисяч гектарів.

До слова, села Загвіздя та Підлісся вже утворили Загвіздянську ОТГ, а Угринів та Клузів – Угринівську. Проте експерти відзначають, що ці об’єднані територіальні громади не будуть спроможними, тому згідно з перспективним планом вони теж мали би ввійти до Івано-Франківської ОТГ.

6. Отже, у разі, якщо всі приміські села, передбачені перспективним планом формування територій, ввійдуть в Івано-Франківську ОТГ, то площа міста збільшиться, приблизно, втричі та становитиме 24,8 тисяч гектарів (8,3 + 3,7 + 5,2 + 7,6 ), або ж 248 кілометрів квадратних.

Такі орієнтовні цифри дають змогу уявити, яким може бути Івано-Франківськ через кілька років.

Якщо порівняти ймовірну площу майбутнього Івано-Франківська з площами відомих європейських та заокеанських міст, то можна сказати, що місто стане вдвічі більшим, ніж іспанська Барселона (101, 9 кв. км), англійський Манчестер (115,6 кв. км) та американське Сан-Франциско (121,4 кв. км).

Крім того за площею території Івано-Франківськ “пережене” іспанську Валенсію (134,6 кв. км), американські Маямі (143,1 кв. км) і Вашингтон (177 кв.км), італійський Мілан (181,8 кв. км), шведський Стокгольм (188 кв. км) та нідерландський Амстердам (219, 3 кв. км).

Варто зазначити, що це лише приблизні підрахунки, адже в ході децентралізації ОТГ отримують у власність і землі за межами населених пунктів, якими наразі розпоряджаються районні або обласні державні адміністрації та органи Держгеокадастру. Це – ще не один додатковий десяток гектарів територій.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

 • like 10
 • angry 2
 • surprise 1
 • like
 • angry
 • surprise
13
Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry