На Прикарпатті щодоби зникає одна дитина – статистика (ОНОВЛЕНО)
14 Гру, 2018 11:42
Про це йшлося у п’ятницю, 14 грудня, під час прес-конференції за участі представниць правоохоронних органів.
Читайте також: У Коломиї реконструюють площу перед музеєм Писанки (ВІДЕО)
Представниця Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Кристина Овсепян і начальниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в області Алла Бойчук розповіли франківцям про проект “Пошук дітей”, чому діти йдуть з дому і як діяти, коли дитина зникла.
Алла Бойчук нагадала, у жовтні на Франківщині стартував спільний проект оператора мобільного зв’язку “Київстар” і Національної поліції України. Його суть у тому, що поліція висилає оператору відомості про зниклих дітей, а “Київстар”, у свою чергу, розсилає абонентам прикмети розшукуваних, інформує “Галка”.
“Насправді це неправда, про те, що пошуки зниклих починаються лише через три доби. Пошуки починаються одразу ж. Зниклі діти – це надзвичайна ситуація для нас”, – каже Бойчук.
Вона також навела статистику за поточний рік щодо зникнення дітей в області. Так, за 11 місяців було зареєстровано 108 заяв і повідомлень про зникнення дітей. Протягом доби знайдено 106 осіб.
“Основні причини залишення дітьми постійного місця проживання – це насильство у сім’ї, конфлікти з батьками чи опікунами, схильність до бродяжництва тощо”, – зазначила Бойчук.
У свою чергу Кристина Овсепян зазначила, у ЗМІ анонсували зустріч і кожен охочий міг прийти, однак на місці проведення були присутні переважно журналісти.
“Це свідчить про те, що громадськості ця тема не цікава і це погано”, – вважає Овсепян.
Поліціянти вкотре нагадують, у випадку зникнення дитини – необхідно не вагаючись набирати “102”. Також поліціянтам знадобиться фото дитини, опис одягу, в якому особа зникла. Також важливою складовою є коло спілкування та інтереси зниклої особи.