«Бюджет буде ослаблений на 530 млн грн», – голова Івано-Франківської облради Олександр Сич про “військове” ПДФО

Автор: Зелінська Тетяна

08 Гру, 2023 14:02

Поділитись публікацією
«Бюджет буде ослаблений на 530 млн грн», – голова Івано-Франківської облради Олександр Сич про “військове” ПДФО

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич заявив, що бюджет області втратить 530 млн грн через вилучення “військового” ПДФО. Це вплине на регіональні програми, заробітні плати та допомогу ЗСУ.

Читайте також: Обласна рада наразі не підтримала ідею Марцінківа про “міські ліси”

Про це пише «Галка» з посиланням на запис чергової сесії Івано-Франківської обласної ради від 7 грудня.

Під час свого звіту голова Івано-Франківської облради Олександр Сич поділився думками щодо економічно-бюджетних викликів для регіону у 2024 році.

«Через вилучення “військового” ПДФО обласний бюджет буде ослаблений, чи вже ослаблений, на 530 мільйонів гривень. А це потягне за собою зупинення матеріально-технічного розвитку закладів спільної власності області, невиконання регіональних програм у різних сферах життя, можливі перебої зі заробітною платою та оплатою комунальних послуг. Ми повинні бути до цього готові», – сказав Сич.

Він також зазначив, що громади будуть мати менше можливостей допомагати Збройним силам України.

«Війна заходить у затяжну фазу. Центральні державні відомства не спроможні оперативно і гнучко реагувати на поточні потреби військових підрозділів, а органи місцевого самоврядування через повне вилучення з їхніх бюджетів “військового” ПДФО будуть мати обмежені можливості для надання такої допомоги. Хоча надавати її потрібно», – наголосив Сич.

Як писала “Галка”, Рада переспрямувала “військовий” ПДФО з місцевих бюджетів до державного.

Forbes стверджує, що “військовий” ПДФО Івано-Франківська – 600 мільйонів. Приблизно стільки ж місто витратило на бруківку. А в Івано-Франківській ОВА заявили, що Яремчанська та Білоберізька громади спрямували найменше коштів на допомогу армії, маючи “військове” ПДФО.