Бійці та волонтери АТО показали франківцям виставу Шекспіра англійською мовою (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

22 Чер, 2019 09:49

Бійці та волонтери АТО показали франківцям виставу Шекспіра англійською мовою (ФОТО)

У Франківську ветерани та волонтери АТО показали виставу Шекспіра мовою оригіналу.

Читайте також: Режисер з Молдови поставить виставу у Франківському драмтеатрі

21 червня франківці побачили прем’єру комедії Шекспіра “12 ніч, або Що захочете”. Це копродукція Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І.Франка, ГО Eleos-Ukraine, Сучасної Школи Англійської.

Перший соціальний Театр ветеранів і волонтерів війни Project “W”, аналогів якому немає в Україні та цілому світі, за рік поставив “Дванадцяту ніч…” мовою оригіналу – староанглійською. Для кращого розуміння глядачам ввімкнули українські субтитри, інформує “Галка”.

“У виставі грають бійці та волонтери АТО, які ніколи раніше не грали в театрі, та і не говорили англійською теж”, – зазначив перед прем’єрою режисер постановки Олексій Гнатковський.

Глядач ще на початку познайомився з кожним актором – ветерани та волонтери по черзі розповіли про себе, публіка дізналася їхні позивні та назви бойових підрозділів. Актори зауважили, що своєрідна реабілітація театром для них дуже важлива.

Вони розповіли про проблеми, з якими зіштовхуються бійці й волонтери; зазначили, що участь у цій постановка –  це теж своєрідна боротьба зі страхами; закликали людей вірити в них. Бійці та волонтери присвятили виступ своїм загиблим побратимам.

Далі розпочалася вже власне вистава за сюжетом англійського драматурга Вільяма Шекспіра. “Дванадцята ніч, або Що захочете” – це заплутана історія справжнього кохання Віоли, Герцога, Олівії та Себастьяна, які проходять випробування долею, все більше “обростаючи” обіцянками та непорозуміннями, дивними переодяганнями та боязкими натяками, таємною надією та палкими зізнаннями.

Гра бійців і волонтерів щиро вразила франківську публіку. Глядачі оваціями дякували акторам, які, за словами керівника Франківського драмтеатру Ростислава Держипільського, зробили неможливе.

“Це була нереальна ідея, яка стала дійсністю. Івано-Франківськ щасливий, бо має нову акторську трупу”, – підсумував Держипільський.

Пропонуємо поринути в мистецьку атмосферу, переглядаючи світлини від “Галки”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry