Бійцям 5-ого батальйону допомагають запорізькі волонтери

Автор: Людмила Баран

27 Сер, 2014 16:36

Поділитись публікацією
Бійцям 5-ого батальйону допомагають запорізькі волонтери

Сьогодні, 27 серпня, запорізькі активісти  допомагали п’ятому батальйону територіальної оборони “Прикарпаття” розібратися з ситуацією, яка з ним склалася. Також місцеві допомогли їм харчами та водою.

Про це волонтери  повідомили запорізькому інформаційному сайту “Заноза”.  

Видання підтверджує інформацію, що вчора, 26 серпня,  близько 21:00 на запорізькому блокпосту з боку Оріхівської траси зупинилися 300 військових. Більшість  – жителі Івано-Франківської області. 

Активісти довели військових до виїзду з Запоріжжя й далі зателефонували волонтерам в інших міст, які приєдналися до маршруту бійців.  За словами волонтерів, в дорозі військових супроводжували машини ДАІ з сиренами і навіть байкери.

Пізніше, вони проїхали через Запоріжжя і стояли в Олександрії, що на Кіровоградщині. В цьому місті велися переговори з керівництвом Збройних Сил.

Довгий час бійців не пропускали в Запоріжжя, так як в них була зброя. Бійці простояли на в’їзді в місто кілька годин, відмовляючись здати зброю. Військові послалися на те, що отримали озброєння в частині у себе в Івано-Франківську, а значить і здадуть його теж там.

«А ми вже нікому не віримо. Нас досить вже обманювали … Зброя ми віддавати відмовилися, і 99,9% – що віддамо ні, поки не доберемося до бази в Делятині, де і повинні здати його згідно Статуту ЗСУ. Ми пропонуємо, якщо у командування є таке бажання, супроводжувати нас аж до бази, щоб переконатися: ми їдемо спокійно, ні для кого загрози не уявляємо. Просто хочемо дістатися додому і кілька днів відпочити у відпустці “- повідомив виданню сержант Остап Рудий.

Для врегулювання конфлікту на місці події перебували запорізькі правоохоронці, а також їхній військовий комісар.

Солдати розповілиїм, що їдуть з Амвросіївки, де зараз ведуться запеклі бої, які почалися в середині липня. Під тиском терористів бійці змушені були відступити із зони АТО. Убитих немає, але військові дуже виснажені боями. Серед них – один поранений.

За час стоянки городяни встигли привезти їм на машинах їжу та нагодувати втомлених солдат, а також передали з собою в дорогу сигарети з водою.