Біженці з Криму відмовляються мешкати у прикарпатських селах

Автор: Людмила Баран

17 Apr, 2014 10:50

Поділитись публікацією
Біженці з Криму відмовляються мешкати у прикарпатських селах
Переселенцям пропонують житло в санаторіях і покинутих приватних будинках області. Але біженці хочуть жити в місті. 

Читайте також: Як у Франківську охочих знайомили з культурами Індонезії, Єгипту, Алжиру й Пакистану (ФОТОРЕПОРТАЖ)

“Чимало власників приватних садиб, котрі приймають у себе переселенців, погодилися тільки на тимчасовий прийом, – каже заступник голови ОДА Сергій Адамович. – Тож довелося шукати інші варіанти. Відтак, уже визначено кілька об’єктів для можливого поселення: санаторний заклад МВС «Кременці» у Яремчанському районі, санаторій-профілакторій «Лімниця» у Калуському районі, санаторій для дітей «Ясень» у Рожнятівському районі, санаторій «Перлина Карпат» у Верховинському районі. Також дуже вдячний керівництву готелю «Бандерштадт», воно постійно йде нам на зустріч, за одне ліжкомісце платимо всього 24 грн”.

Співголова Івано-Франківського обласного Координаційного центру з питань надання допомоги людям в умовах надзвичайної ситуації Леся Аронець  додала, що розглядаються поселення в селах. А саме, в приватних будинках, де тривалий час  не живуть господарі. Йдеться про Снятинський, Тлумацький, Городенківський і Рогатинський райони.

«Але біженці не завжди погоджуються на проживання в селі, – зазначає Леся Аронець. – Часто хочуть лише квартири».

Також кримські татари ставлять питання щодо їхніх культурних споруд, зокрема будівництва мечетей. До речі, ця проблема досить гостро зараз обговорюється у Львівські області, де переселених кримських татар налічується близько 1500, повідомляє “Бліц-інфо”.