Бізнес по-українськи: лідер вітчизняного ритейлу підбив підсумки року

10 Лют, 2020 17:00

Бізнес по-українськи: лідер вітчизняного ритейлу підбив підсумки року

Підбиваючи підсумки минулого року, ми згадуємо багато подій: політичних, соціальних, культурних, фінансових, економічних… Аби розуміти, чого чекати та на що сподіватись у поточному році, давайте поглянемо, яким саме був 2019-й. Наочно це можна побачити на прикладі лідера вітчизняного ритейлу – «АТБ».

Дана торговельна мережа є головним постачальником гарантовано якісних продуктів до українських осель. 1082 цілодобових супермаркети «АТБ» у 275 містах 24 областей країни, зокрема й на Франківщині, щодня відвідують майже чотири мільйони клієнтів.

На розвиток країни передано 12,6 млрд грн.
Перше, що слід згадати, – помітне збільшення компанією обсягів сплати податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до нашої міської скарбниці. Зараз це дуже актуально, оскільки після реформи децентралізації значно більше коштів залишається в місцевих бюджетах. Протягом минулого року група компаній «АТБ» встановила рекорд, сплативши 12,6 млрд грн. Корпорація дотримується стратегії динамічного розвитку. Темпи приросту за рік – 34%. Роком раніше – у 2018-му – сума сплачених податків дорівнювала 9,4 млрд грн. Це було на третину більше ніж у 2017-му (6,58 млрд грн.). Уже кілька років поспіль компанія входить у ТОП-10 найбільших платників податків країни.

«Такого фінансового результату роботи у 2019 році корпорація досягла у непростій маркетинговій ситуації значних курсових коливань і змін споживацького попиту. Ми ним задоволені. Він демонструє нашу відданість роботі, прозорість ведення бізнесу та законослухняність», – розказав Борис Марков, генеральний директор корпорації «АТБ».

Товарообіг збільшився на 22,4%
«АТБ» системно впроваджує інноваційні технології, сучасні енергоощадні рішення й оптимізує бізнес-процеси. Багато з того, що сьогодні є нормою для будь-якого супермаркету, вперше запровадили саме в «АТБ». Це дозволяє планово збільшувати показники. Так, за рік товарообіг мережі зріс на 22,4% – до 126,8 млрд грн. (із ПДВ). Цікаво, що таким чином повторили минулорічний рекорд: у 2018-му показник становив 103,9 млрд грн. проти 80,2 млрд грн. у 2017-му.

Компанія має одну з найбільш розгалужених логістичних інфраструктур у країні. Цілодобово працюють не тільки магазини, але й близько десяти мультитемпературних складських центрів європейського зразка та чималий власний вантажний автопарк (7 колон).

Чітке планування, облік і координація руху товарів дозволяють вчасно доставляти товари до дискаунтерів «АТБ» у будь-які куточки України. Зараз асортимент мережі становить понад 3,5 тис. найменувань.

Розширення на захід і південь: створено 6 тисяч робочих місць
Корпорація «АТБ» підтвердила звання одного з найбільших роботодавців країни. Протягом минулого року вона створила понад 6 тисяч робочих місць, зокрема й у нашому місті. Системно розширюючи мапу присутності в Україні, лідер вітчизняного ритейлу сьогодні пропонує стабільну роботу, гідну зарплату, безоплатне фахове навчання своїм працівникам. Зараз їх уже
більше ніж 64 тисячі. Маючи роботу, люди можуть впевнено планувати своє майбутнє.

Минулоріч прийняли перших клієнтів 88 нових дискаунтерів «АТБ» (у 2018 році було споруджено 80 маркетів), провели модернізацію 41 магазину. Головну увагу на даний час приділяють розширенню мережі на півдні та заході країни. Важливо, що чимало новихробочих місць створено в невеликих населених пунктах, де це має вагоме соціальне значення та підсилює фінансову спроможність територіальних громад.

У 2019-му компанія підкорила два нових регіони – комфортні сучасні дискаунтери відкрили на Буковині та Закарпатті.

Як бачимо, минулий рік був для лідера вітчизняного ритейлу вельми вдалим. На аналогічні зміни можна сподіватись й у 2020-му, адже динамічний розвиток є складовою загальної стратегії «АТБ».

Автор: Катерина Шевченко

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...