Бізнес у 13. Як франківські школярі заробляють, виготовляючи бафи (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

14 Гру, 2018 20:47

Бізнес у 13. Як франківські школярі заробляють, виготовляючи бафи (ФОТО)

У якому віці можна починати бізнес? У 20-30, а може 40 років, натягнувши діловий костюм та набравшись довіду успіхів і невдач знайомих чи перечитавши десятки мотивуючих книг? Не обов’язково! Команда OGOGO! поспілкувалась із юними франківцями, котрі у 13 та 15 років вже запустили свій стартап.

13-річний Любчик Боднарук, 15-річні Віталій Савук та Саша Бодрарук взялися за виготовлення бафів – багатофункціональних головних уборів, призначених для захисту від несприятливих природних факторів: вітру, сонця, холоду та пилу, не тільки голови, а й горла чи обличчя. Допомогло їм у цьому навчання у бізнес-школі “Creators”.

Любчику Боднаруку 13 років, хлопець навчається у 23 школі та займається футболом. На два роки більше його старшому брату Сашкові, котрий теж захоплюється футболом. 15 років і Віталію Савуку, він вчиться у фізико-технічному ліцеї, займається вокалом, каже що це його найулюбленіша справа.

Юні підприємці розповідають, що ідея виготовляти бафи з’явилась не одразу.

“Спершу ми хотіли робити футболки з принтами, але нам підкинули розумну ідею про те, що зараз зима, холодно і ніхто не купуватиме футболки. То ж  вирішили зробити щось тепле, зокрема горловик, адже це тепло для шиї. Потім зрозуміли, що це саме те, що потрібно – ідеальна річ, аби захистити свою шию від холоду. Наприклад я коли був хворий, то надягав баф і горло “відійшло” буквально за два дні. Баф набагато легше одягати ніж шарфик, або хомут “- каже Віталій Савук.

Найважчим у цій справі зізнаються вони, було розподілити ролі, так аби усім було комфортно.

“Проблематично було спершу знайти ательє. А ще знайти спільний час, у кожного є гуртки, навчання, справи. Звісно вільний час є у кожного, проте він не завжди збігається – тому збираються хлопці в неділю “, – розповідає Саша Боднарук.

Дизайнером бафів є Любчик  Боднарук- наймолодший з хлопців. Він розповів, як вигадали назву та логотип.

“Я займаюсь дизайнерськими рішеннями, робив логотип у фотошопі, а на готовому виробі малюнок виглядає круто. Спершу ми придумали назву “canis” (що у перекладі означає дикий пес), а згодом зробив таку картинку. Ми підлітки, самодостатні, тож дикий пес досить гарно передає всю якість хижаків у нашому бренді .”

Дизайнер розповів, що свої бафи вони позицінують як унісекс річ.

“Наші бафи чорного- універсального кольору. Він підійде до всього. Також є бафи темно-синього кольору, він оптимальний, не надто виділяється і стильно виглядає”, – розповідає Любчик Боднарук.

Читайте більше на OGOGO!

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry