Бізнесмени з різних куточків України вивчали, як легка промисловість Прикарпаття долає воєнні виклики (ФОТО)

Автор: Борис Марія

28 Жов, 2022 16:54

Поділитись публікацією
Бізнесмени з різних куточків  України вивчали, як легка промисловість Прикарпаття долає воєнні виклики (ФОТО)

27 жовтня бізнесмени з восьми прифронтових областей України познайомилися з легкою промисловістю Івано-Франківщини.

Так гості відвідали кілька підприємств в Івано-Франківську та Тисмениці, які спеціалізують на пошитті одягу та різноманітних аксесуарів, пише Галка.

Це була вже сьома така поїздка, яку організували у рамках проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», який реалізовується Івано-Франківською торгово-промисловою палатою за підтримки американського фонду USAID.

Галка раніше повідомляла, що такий проект створили для того, аби познайомити підприємців з особливостями ведення бізнесу в Івано-Франківській області. А також допомогти релокуватися підприємцям, які ведуть справи неподалік фронту. Окрім того, завдяки проекту можна налагодити співпрацю, знайти партнерів та нові ідеї.

Читайте також: Як бізнес з прифронтових областей шукав партнерів та ідеї на Прикарпатті (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Цього разу гості ознайомилися з роботою підприємств, що виготовляють одяг та аксесуари.  Загалом відвідали сім локацій.

Зокрема:

  • Івано-Франківське учбово-виробниче підприємство українського товариства глухих, яке спеціалізується на виготовленні та ремонті одягу. А з початком повномасштабної агресії перекваліфікувалося на пошиття військової форми, бронежилетів та амуніції.
  •  Майстерню Любові Чернікової – української дизайнерки та власниці однойменного бренду «CHERNIKOVA». Любов Чернікова авторка понад 27 колекцій дизайнерського одягу з елементами етно. Її вбрання одягають жінки, чоловіки та діти у понад 30 країнах світу.
  • Дочірнє підприємство “HRT Textiles Івано-Франківськ” – швейний цех данської фірми “HRT Textiles”. Саме тут виготовляють дитячий одяг відомих європейських брендів.
  • ПП “Артекс”, де виготовляють робочий одяг. З початку повномасштабної війни підприємство перепрофілювалося для військових потреб – виготовляє мілітарний одяг та аксесуари.
  • ТОВ “МІРАМ” – швейний цех з виробництва одягу.
  • ТОВ “ТИКАФЕРЛЮКС” у Тисмениці – тут створюють різноманітні хутряні вироби. Підприємство випускає продукцію невеликими партіями, щоб зберегти ексклюзивність.
  • Швейний цех Вікторії Іванової, де виготовляють різноманітний одяг.

На всіх локаціях для гостей провели екскурсії, де вони побачили як все працює, розпитали про нюанси виробництва та про те, як власники справляються з викликами воєнного часу.

Ігор Шустак приїхав з Кременчука. Там він має невеликий швейний цех, де виготовляють жіночу білизну, спортивний та легкий одягу.

“Я з Луганська. Виїхав звідти до Кременчука у 2014.  У Луганську до війни у нас була велика фабрика. Зараз там стоять бойовики, все пограбовано… Тоді ми нічого не змогли забрати, все залишилось там. Тож довелося починати з нуля”, – розповів чоловік.

Коли бізнесмен дізнався про бізнес-тур на Прикарпаття, то без сумнівів вирішив їхати. Бо, як він пояснив, хоче релокувати свій бізнес якомога далі від фронту, адже через повномасштабну атаку росіян його справа зазнала збитків.

“У лютому всі експортери згорнули свої програми – ми працювали до цього на експорт. Нам давали обладнання. Але його забрали. Зараз ми працюємо на субпідряді – шиємо продукцію для армії, – пояснив Ігор Шустак. –  Наразі підбираю місце для релокації або, як варіант, щоб відкрити філію. Тому приїхав у Франківськ. Подивитися у якому стані легка промисловість, чи є кадри, логістика. Тимбільше, що тут ближче до кордону й експортери вже готові до співпраці”.